Najnowsze    Najstarsze

Do końca lata zatrudnienie nadal będzie rosło. Rosną też oczekiwania kandydatów do pracy.

W nadchodzącym półroczu co trzecia firma planuje zwiększyć zatrudnienie. Czy plan ten uda się zrealizować nie jest jednak pewne, bo jak pokazuje najnowsze badanie „Plany Pracodawców” realizowane przez firmę doradztwa personalnego Randstad, aż 72% przedsiębiorstw sygnalizuje, że pozyskanie nowych pracowników jest wyraźnie trudniejsze niż jeszcze dwa lata temu. Aż 9% firm w ogóle nie finalizuje prowadzonych rekrutacji. W tej rzeczywistości rola reputacji firmy zdaje się być mocno niedoceniana - blisko połowa polskich firm nie interesuje się wizerunkiem, jaki jest im przypisywany jako pracodawcom.

Chcemy podwyżek wynagrodzeń!

Polscy pracodawcy już od kilku lat nie przeżywali takiej presji płacowej. Aż 51% respondentów badania „Monitor Rynku Pracy”, prowadzonego od ponad 6 lat przez firmę doradztwa personalnego Randstad, oczekiwałoby z nowym rokiem podwyżki wynagrodzenia. Dodatkowo 56% spodziewa się premii. To kolejne dowody na to, że rynek pracy ma się dobrze – z punktu widzenia pracowników oraz dobrze płacących pracodawców.

Pracownicza wigilia, bon towarowy czy premia

Trudno sobie wyobrazić święta Bożego Narodzenia bez prezentów i spotkań z najbliższymi. Z podobnego założenia wychodzą polscy szefowie, którzy świąteczny klimat chętnie przenoszą także do naszych miejsc pracy. W 85% przedsiębiorstw pracownicy mogą spodziewać się różnego rodzaju inicjatywy. Instytut Badawczy Randstad sprawdził, co konkretnie szykują dla nas pracodawcy?

Więcej