Najnowsze    Najstarsze

Chcemy podwyżek wynagrodzeń!

Polscy pracodawcy już od kilku lat nie przeżywali takiej presji płacowej. Aż 51% respondentów badania „Monitor Rynku Pracy”, prowadzonego od ponad 6 lat przez firmę doradztwa personalnego Randstad, oczekiwałoby z nowym rokiem podwyżki wynagrodzenia. Dodatkowo 56% spodziewa się premii. To kolejne dowody na to, że rynek pracy ma się dobrze – z punktu widzenia pracowników oraz dobrze płacących pracodawców.

Pracownicza wigilia, bon towarowy czy premia

Trudno sobie wyobrazić święta Bożego Narodzenia bez prezentów i spotkań z najbliższymi. Z podobnego założenia wychodzą polscy szefowie, którzy świąteczny klimat chętnie przenoszą także do naszych miejsc pracy. W 85% przedsiębiorstw pracownicy mogą spodziewać się różnego rodzaju inicjatywy. Instytut Badawczy Randstad sprawdził, co konkretnie szykują dla nas pracodawcy?

Co trzeci pracujący Polak myśli o zmianie pracy

Nastroje pracowników są coraz lepsze. Wyraźnie spadły obawy o stabilność zatrudnienia. I choć obecnie obniżył się poziom rotacji pracowników, to co trzeci Polak deklaruje chęć zmiany pracy w nadchodzącej przyszłości. Najnowsze wyniki badania Instytutu Badawczego Randstad pokazały też, że aż 75% zatrudnionych w naszym kraju ocenia, że w razie konieczności jest w stanie w ciągu najdalej sześciu miesięcy znaleźć pracę nie gorszą, niż wykonywana obecnie.

Więcej