Najnowsze    Najstarsze

Chcemy podwyżek wynagrodzeń!

Polscy pracodawcy już od kilku lat nie przeżywali takiej presji płacowej. Aż 51% respondentów badania „Monitor Rynku Pracy”, prowadzonego od ponad 6 lat przez firmę doradztwa personalnego Randstad, oczekiwałoby z nowym rokiem podwyżki wynagrodzenia. Dodatkowo 56% spodziewa się premii. To kolejne dowody na to, że rynek pracy ma się dobrze – z punktu widzenia pracowników oraz dobrze płacących pracodawców.

Co trzeci pracujący Polak myśli o zmianie pracy

Nastroje pracowników są coraz lepsze. Wyraźnie spadły obawy o stabilność zatrudnienia. I choć obecnie obniżył się poziom rotacji pracowników, to co trzeci Polak deklaruje chęć zmiany pracy w nadchodzącej przyszłości. Najnowsze wyniki badania Instytutu Badawczego Randstad pokazały też, że aż 75% zatrudnionych w naszym kraju ocenia, że w razie konieczności jest w stanie w ciągu najdalej sześciu miesięcy znaleźć pracę nie gorszą, niż wykonywana obecnie.

Plany Pracodawców nadal na rekordowym poziomie: do końca roku jeszcze więcej ofert pracy

Mimo trwającego jeszcze sezonu wakacyjnego dynamika rynku pracy nie traci rozpędu. Do 37% wzrósł i tak już rekordowy odsetek firm chcących tworzyć nowe miejsca pracy w okresie najbliższego półrocza - pokazują wyniki najnowszej edycji badania Plany Pracodawców realizowanego przez firmę doradztwa personalnego Randstad.

Rekordowo wysoka rotacja na rynku pracy, niepewność pracowników jednak nie spada.

W trzeci kwartał roku wchodzimy z rekordowo wysokim poziomem rotacji na rynku pracy. Aż 29% pracujących Polaków zmieniło miejsce pracy lub zajmowane stanowisko od początku roku - pokazują najnowsze wyniki badania firmy doradztwa personalnego Randstad. To najwyższy poziom rotacji zanotowany na przestrzeni pięcioletniej historii badania. Wzrosła też nasza otwartość na zmianę pracy oraz przekonanie, że oferty są dostępne na rynku. Nie maleją jednak obawy dużej grupy zatrudnionych odnośnie możliwości utrzymania obecnego stanowiska. Z kolei w dłuższej perspektywie czasowej, na tle krajów europejskich, mamy wyjątkowo optymistyczne przekonanie o pozytywnym wpływie kryzysu demograficznego na zwiększenie możliwości zatrudnienia najmłodszych i najstarszych wiekiem Polaków.

Więcej