Polska Twoim miejscem dla inwestycji – Randstad wspólnie z samorządami przyciąga zagranicznych inwestorów

Rynkowi pracy specjalistów w Polsce przyglądają się wnikliwie eksperci Randstad w raporcie „Poland – your place to invest 2017”, który powstał z inicjatywy warszawskiego ratusza, a uczestniczą w nim samorządy 8 polskich miast. Publikacja w języku angielskim ma na celu zachęcić firmy z zagranicy do lokowania swoich inwestycji nad Wisłą.

„Poland – your place to invest 2017” to przewodnik po warunkach dla biznesu, które oferują polskie miasta. Agencje rynku nieruchomości analizują w nim dostępność i cenę powierzchni biurowej. Samorządy z Warszawy, Krakowa, Wrocławia, Gdańska, Gdyni, Sopotu, Katowic, Poznania i Łodzi oraz specjaliści z Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu analizują potencjał inwestycyjny całego kraju i poszczególnych aglomeracji.

Rolą Randstad jest analiza rynku pracy, przegląd kapitału ludzkiego w polskich miastach (w tym pod kątem kompetencji w zakresie języków obcych) oraz dostępności i wynagrodzeń najbardziej pożądanych przez inwestorów specjalistów (także w porównaniu z miastami zachodniej Europy).

Kompleksowy raport trafi do zagranicznych inwestorów m.in. podczas rozpoczynających się 14 marca prestiżowych targów MIPIM 2017 w Cannes oraz – w drugiej połowie roku – w czasie targów EXPO REAL 2017 w Monachium.

Zapoznaj się z raportem „Poland – your place to invest 2007” »