chief accountant/ finance manager, gdynia

location
gdynia, pomorskie
job type
praca stała

job details

posted
vacancies
1
experience level
powyżej 24 miesięcy

job type
praca stała
job category
Finanse, Ekonomia
contract type
umowa o pracę
working time
pełen etat
work system
podstawowy

contact

alicja faryno+48 691 691 861
reference number
/324/07/2020/AF - 64644

job description

Jesteś otwarta/y na nowe wyzwania? Masz doświadczenie w zarządzaniu zespołem i szeroką wiedzę w zakresie księgowości? Jeśli chciał(a)byś się dalej rozwijać w stabilnej firmie to ta oferta jest dla Ciebie.

oferujemy

  • zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę
  • samodzielność w realizacji powierzonych zadań
  • dofinansowanie do karty Multisport
  • opiekę medyczną
  • pracę w gronie specjalistów oraz miłą atmosferę

zadania

  • zarządzanie i planowanie pracy zespołu księgowego
  • prowadzenie ksiąg rachunkowych, dokumentacji, rozliczeń podatkowych zgodnie z przepisami ustawy o rachunkowości i przepisami prawa podatkowego oraz MSSF
  • nadzór nad prowadzeniem księgi głównej przedsiębiorstwa i podmiotów powiązanych
  • zapewnienie pełnego cyklu rozliczeniowego zgodnie z polityką grupy
  • przygotowywanie sprawozdań finansowych, analiz i raportów na potrzeby firmy w ustalonych terminach
  • odpowiedzialność za zasady rachunkowości oraz procedury księgowe i podatkowe
  • identyfikowanie możliwości usprawnienia i optymalizacji procesów księgowych
  • utrzymywanie zgodności wszystkich kont bilansowych do celów finansowych i podatkowych
  • monitorowanie i rejestrowanie transakcji finansowych zgodnie z przepisami i polityką firmy
  • raportowanie do instytucji zewnętrznych
  • nadzór nad przepływem dokumentów księgowych
  • pomoc w przygotowaniu budżetu poprzez dostarczenie niezbędnych informacji, raportów i dokumentów
  • codzienna współpraca z innymi działami na różnych poziomach struktury organizacyjnej
  • kluczowy kontakt dla audytu oraz instytucji zewnętrznych

oczekujemy

  • kilkuletniego doświadczenia na podobnym stanowisku w firmie produkcyjnej
  • znajomość języka angielskiego na poziomie zaawansowanym mile widziana
  • wykształcenie wyższe kierunkowe (w obszarze rachunkowości, ekonomii, finansów)
  • bardzo dobrej znajomości zasad rachunkowości, przepisów prawa podatkowego oraz MSSF
  • doświadczenie w rozliczaniu spółek powiązanych
  • znajomość kwestii związanych z naliczaniem płac
  • praktyczna znajomość MS Office w szczególności MS Excel
  • doświadczenie w pracy z systemami klasy ERP ( znajomość IFS mile widziana)
  • zdolności analityczne, zorganizowanie i dbałość o szczegóły
  • umiejętność zarządzania i koordynowania pracy zespołu