główna/y księgowa/y, gdańsk

location
gdańsk, pomorskie
job type
praca stała

job details

posted
vacancies
1
experience level
powyżej 24 miesięcy

job type
praca stała
job category
Księgowość, Audyt
contract type
umowa o pracę
working time
pełen etat
work system
podstawowy

contact

alicja faryno+48 691 691 861
reference number
/162/01/2021/AF - 67479

job description

Dla naszego Klienta, firmy z branży produkcyjnej poszukujemy doświadczonej/go kandydatki/ta na stanowisko Głównej/go Księgowej/go. Jeśli czujesz, że to dobry moment na nowe wyzwania, czekamy na Twoje CV.

oferujemy

  • Zatrudnienie w oparciu o UoP lub B2B
  • Długofalowa współpracę
  • Możliwość rozwoju
  • Miłą atmosferę pracy

zadania

  • Odpowiedzialność za prawidłowość rozliczeń CIT, VAT, VAT-UE, PIT
  • Nadzór nad prawidłowym obiegiem dokumentów księgowych
  • Zamykanie okresów finansowych zgodnie ze standardami firmy
  • Prowadzenie miesięcznych przeglądów kont bilansowych
  • Sprawozdawczość miesięczna, kwartalna i roczna
  • Przygotowywanie sprawozdań finansowych, raportów na potrzeby wewnętrzne oraz dla instytucji zewnętrznych
  • Weryfikacja dokumentów pod względem księgowym i merytorycznym
  • Dekretowanie i księgowanie faktur oraz wyciągów bankowych
  • Organizacja pracy podległego zespołu
  • Monitorowanie zmian w prawie podatkowym i ustawie o rachunkowości
  • Dokonywanie płatności złotowych i walutowych zobowiązań firmy oraz zawieranie transakcji walutowych
  • Okresowe raportowanie do przełożonych
  • Ewidencja i rozliczenie inwestycji prowadzonych w Spółce
  • Optymalizacja i usprawnianie procesów

oczekujemy

  • Wykształcenie wyższe kierunkowe (rachunkowość, ekonomia, finanse)
  • Minimum 5 lat doświadczenia w firmie produkcyjnej
  • Bardzo dobrej znajomości przepisów rachunkowości, przepisów prawa podatkowego
  • Zdolności analitycznych, zorganizowania i dbałości o szczegóły
  • Biegłej znajomości programów biurowych MS Office, w szczególności Excel
  • Doświadczenia w pracy z systemami klasy ERP
  • Znajomość Comarch ERP XL - mile widziana
  • Znajomość języka angielskiego - mile widziana