kontroler finansowy, kaniów

location
kaniów, śląskie
job type
praca stała

job details

posted
vacancies
1
experience level
powyżej 24 miesięcy

job type
praca stała
job category
Finanse, Ekonomia
contract type
umowa o pracę
working time
pełen etat
work system
podstawowy

contact

żywia grzesik+48 663601701
reference number
/197/01/2021/ŻG - 67514

job description

Posiadasz doświadczanie w controllingu lub księgowości? Biegle posługujesz się językiem angielskim, a Excel nie ma przed Tobą tajemnic? Nie czekaj, aplikuj na stanowisko kontrolera finansowego u naszego Klienta w branży produkcyjnej!

oferujemy

  • możliwość podjęcia pracy od zaraz
  • stabilne zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę
  • miejsce pracy Kaniów obok Czechowic-Dziedzic
  • samodzielne stanowisko
  • możliwość rozwoju zawodowego
  • szkolenia stanowiskowe
  • przyjazne środowisko pracy
  • możliwość przystąpienia do ubezpieczenia grupowego

zadania

  • przygotowywanie rocznego budżetu oraz planu wieloletniego, opracowanie prognoz oraz koordynacja budżetowania dla całej firmy
  • analiza odchyleń wyników od przyjętych założeń budżetowych
  • rekomendowanie działań korygujących
  • przygotowywanie miesięcznych raportów zarządczych dla kierownictwa firmy
  • udział w budowaniu narzędzi wspomagających podejmowanie decyzji biznesowych
  • planowanie polityki kredytowej firmy
  • monitorowanie wyników finansowych w obszarze sprzedaży oraz analizowanie ich pod kontem ryzyk i szans sprzedażowych
  • przygotowanie analizy opłacalności nowych projektów inwestycyjnych
  • sprawdzanie zgodności procesów księgowości zarządczej ze standardami firmy
  • kontrolowanie przepływów pieniężnych, analiza okresowych raportów sytuacji finansowej firmy
  • nadzór nad poprawnością prowadzonych zapisów
  • współpraca z działem księgowości oraz działem HR
  • nadzorowanie przepływu dokumentów finansowych (w tym faktur) pomiędzy oddziałem, klientem oraz działem finansowo- księgowym
  • nadzór nad wdrożeniem i działaniem systemu ERP
  • odpowiedzialność za poprawny przebieg audytów finansowych oraz za współpracę z audytorami
  • odpowiedzialność za przeprowadzenie inwentaryzacji okresowych i rocznych

oczekujemy

  • wykształcenie wyższe, preferowane kierunki ekonomiczno - finansowe
  • minimum 2 lata doświadczenia na podobnym stanowisku lub na stanowisku głównego księgowego
  • znajomość systemów finansowo - księgowych
  • bardzo dobra znajomość języka angielskiego
  • bardzo dobra znajomość MS Office (w tym biegła znajomość Excela)
  • wysoko rozwinięte zdolności analityczne, wnikliwość i skrupulatność
  • samodzielność w działaniu i dobrej organizacji