samodzielna/y księgowa/y, warszawa

location
warszawa, mazowieckie
job type
praca stała

job details

posted
vacancies
1
experience level
powyżej 24 miesięcy

job type
praca stała
job category
Księgowość, Audyt
contract type
umowa o pracę
working time
pełen etat
work system
podstawowy

contact

alicja ryłek+48 609306703
reference number
/91/04/2021/AR - 69323

job description

Aktualnie poszukujemy doświadczonej osoby na stanowisko samodzielnej/ego księgowej/ego który dołączy do Randstad Polska. Jeśli masz kilkuletnie doświadczenie w wewnętrznej księgowości i interesuje Ciebie rozwój w międzynarodowej firmie, porozmawiajmy!

oferujemy

  • stabilne zatrudnienie na podstawie umowy o pracę (bez okresu próbnego)
  • możliwość rozwoju na odpowiedzialnym stanowisku w firmie będącej liderem swojej branży
  • elastyczny czas pracy (zaczynasz między 7-9 i pracujesz 8 godzin)
  • aktualnie pracę w większości zdalnie
  • premie co 6 miesięcy
  • szeroki wachlarz benefitów: (prywatna opieka medyczna, karta sportowa, darmowy dostęp do ebooków, udział w sportowych rywalizacjach za pośrednictwem platformy wellbeingowej, darmowy dostęp do aplikacji do nauki języka angielskiego, możliwość dofinansowania studiów aż do 50 % lub kursów specjalistycznych, ubezpieczenie na życie, tańszy abonament telefoniczny dla Ciebie i całej Twojej rodziny, platforma kafeteryjna, dofinansowanie do okulartów/soczewek)

zadania

  • prowadzenie ksiąg podatkowych zgodnie z przepisami podatkowymi
  • kwalifikacja kosztów pod kątem miejsca powstawania kosztów
  • dekretacja i księgowanie dokumentów księgowych
  • rozliczanie międzyokresowych kosztów
  • prowadzenie udokumentowania transakcji pod kątem cen transferowych
  • kalkulacja podatku CIT
  • comiesięczna kalkulacja podatku VAT
  • udział w projektach lokalnych i międzynarodowych
  • sporządzanie deklaracji (informacji) PFRON
  • sporządzanie deklaracji GUS
  • współdziałanie i wsparcie w przygotowaniu dokumentacji niezbędnej w przypadku audytów wewnętrznych i zewnętrznych
  • udział w kontrolach przedsiębiorstwa przez Urząd Skarbowy i inne uprawnione instytucje
  • czynności związane z zamknięciem miesiąca i przygotowaniem sprawozdań finansowych/raportów okresowych
  • obsługa systemu bankowości elektronicznej
  • współpraca z główną księgową, klientami wewnętrznymi oraz holdingiem

oczekujemy

  • min. 5 letnie doświadczenie zawodowe, zdobyte w wewnętrznym dziale księgowości
  • teoretyczna i praktyczna znajomość aktualnych przepisów z obszaru księgowości i podatków
  • podstawowa wiedza z zakresu cen transferowych
  • doświadczenie w pracy i komunikacji z Urzędami Skarbowymi
  • znajomość systemu SAP - mile widziana
  • bardzo dobra znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie - warunek konieczny
  • bardzo dobre umiejętności komunikacji i budowania relacji z klientem wewnętrznym i zewnętrznym
  • dobra organizacja pracy i dbałość o terminowość i rzetelność realizowanych zadań
  • umiejętność pracy w dynamiczny środowisku i pod presja czasu
  • wykształcenie wyższe ekonomiczne