moja historia pracy w randstad.

Izabela Polus

kierownik zespołu ds. kadr i płac

w Randstad od 2004 roku

poznaj historię Izy

 • jak przebiega Twoja kariera w randstad?

  Do Randstad trafiłam zupełnie przypadkiem. Marzyłam o karierze naukowej, chciałam zostać na doktoracie na Uniwersytecie, jako etnolog badać kultury, podróżować i prowadzić wykłady… W trakcie wakacji dostałam jednak  od Randstad ofertę stażu. Po stażu rozpoczęłam pracę jako młodszy specjalista ds. rozliczeń. I tak oto rozpoczął się mój największy rozdział zawodowy w życiu.  

  Zupełnie nieoczekiwanie okazało się że w zagadnieniach związanych z czasem pracy odkryłam wielką życiową pasję zawodową i uświadomiłam sobie, że to jest to, co chciałabym zawodowo robić.

  Pracując podnosiłam swoje kwalifikacje kursami, szkoleniami i studiami podyplomowymi, a Randstad rozwijał się bardzo dynamicznie. W 2009 roku awansowałam na stanowisko Starszego specjalisty ds. kard i płac, a po 3 latach objęłam stanowisko Kierownika Zespołu ds. Kadr i Płac. Obecnie zarządzam oddziałami Randstad Payroll Solutions w trzech lokalizacjach.

  Opiekuję się moimi zespołami, wspieram w zakresie optymalizacji procesów, prowadzę też szkolenia dla klientów i pracowników z kadr i płac, SAP-a; biorę też udział w projektach ogólnofirmowych np. wdrażaniu Lean Management.

  W 2016 roku wzięłam udział w pierwszej edycji Programu Talentowego Randstad 2016. Udział w takim programie to zaszczyt jak i potężna dawka motywacji na kolejne lata pracy.

  Mam wspaniały zespół, współpracuję ze wspaniałymi klientami i dziś wiem, że tak miało być. Życie to sztuka wyboru. Wcześniejsze marzenia o karierze naukowej przepadły -  pozostała pasja związana z podróżami blisko i daleko.

  Najważniejsze, że pracuję w firmie, która daje wiele możliwości rozwoju z pogodnymi ludźmi pełnymi dobrych pomysłów☺ Nie zamieniłabym tego.

 • 3 powody, dla których pracujesz w randstad?
  • Ludzie
  • Ogromne możliwości rozwoju 
  • Pasja
 • Twoje pierwsze skojarzenia związane z randstad?

  To dobra Marka - firma dba o ludzi. Zdecydowanie to mogę powiedzieć o Randstad po wielu latach pracy w tej firmie.

 • jacy ludzie pracują w randstad? Jakie cechy posiadają ludzie z teamu randstad?

  Wspaniali ludzie z ogromnym potencjałem, profesjonaliści dla których praca jest bardzo często pasją. Ludzie życzliwi, uśmiechnięci, dbający o wizerunek własny jak i o wizerunek firmy, dbający o relacje z klientem. Dodatkowo bardzo dobrze współpracujące ze sobą zespoły. Praca z takimi ludźmi to prawdziwa przyjemność.

 • co w Twojej pracy sprawia, że chce Ci się rano wstawać z łóżka?
  • Ludzie, zespół 
  • Chęć i możliwość rozwoju
  • Klienci z którymi współpraca to coś więcej niż relacja biznesowa. Trudny klient to wyzwanie i motywacja do rozwoju. Klient z którym mam relacje partnerskie sprawia, że praca przynosi poczucie spełnienia.
  • Jasno określona wizja, która daje poczucie dążenia do jasno określonego celu.
 • jakiej rady udzieliłabyś tym, którzy chcą dołączyć do randstad?

  Praca to coś więcej niż codzienne wykonywanie zadań mających nam przynieść wynagrodzenie. Dlatego radzę, żeby spojrzeć na pracę jak na dom, który potrzebuje naszej inicjatywy w wielu dziedzinach oraz naszego zaangażowania, żeby się zmieniał, piękniał i przynosił nam dumę oraz satysfakcję z dobrze spożytkowanej energii.  Randstad to rodzina, która dostrzega i docenia takie podejście.

 • najzabawniejsza sytuacja, która spotkała Cię w randstad to?

  Kiedyś przechodząc obok recepcji w biurze lokalnym zastałam dużą grupę ludzi czekających na szkolenie BHP. Mimo tak dużej grupy ludzi, pomieszczenie wypełniała cisza. W pewnej chwili zadzwonił czyjś telefon komórkowy. Po kilku sygnałach słychać było początkowo nerwowe mruczenie, a następnie głos naszej recepcjonistki:

  - „RMF FM moja i twoja muzyka”. 

  Jak widać lubimy wywoływać uśmiech na twarzach naszych pracowników.

 • jak czujesz się w zespole i firmie?

  Czuję się jak w rodzinie – problemy rozwiązywane są wspólnie, wspieramy się, szanujemy, często darzymy się sympatią i utrzymujemy kontakty poza pracą. Nieporozumienia wyjaśniane są szybko i we własnym gronie. I przede wszystkim zawsze możemy na siebie liczyć.

 • jaką wartość ma dla Ciebie praca w randstad

  Najważniejszą wartością jest praca z  ludźmi, od których każdego dnia uczę się czegoś nowego i mam poczucie, że staję się dzięki temu lepszym człowiekiem.