moja historia pracy w randstad.

Krzysztof Jankowiak

dyrektor finansowy w Randstad Czechy

w Randstad od 2005 roku

poznaj historię Krzyśka

 • jak przebiega Twoja kariera w randstad?

  Pracuję w grupie Randstad od 2005 roku. Początkowo pracowałem jako Process Manager, potem jako Manager Controllingu. Od stycznia do września 2016 pełniłem obowiązki Dyrektora Finansowego w Randstad Polska, a od początku 2017 roku jestem Dyrektorem Finansowym w Randstad Czechy.

 • 3 powody, dla których pracujesz w randstad?

  Mogę ująć to następująco:

  • Randstad daje możliwość rozwoju, mogłem rosnąć i rozwijać się razem z firmą,
  • w pracy mogę dać upust swojej kreatywności, wdrażać swoje pomysły i patrzeć jak rozkwitają,
  • Randstad to organizacja, gdzie szanujemy i doceniamy różne punkty widzenia, inny punkt widzenia daje wartość dodaną. 
 • Twoje pierwsze skojarzenia związane z randstad?

  Best People. Tylko tyle i aż tyle.
   

 • jacy ludzie pracują w randstad? Jakie cechy posiadają ludzie z teamu randstad?

  Po pierwsze zaangażowani w swoją pracę. Ponadto pracownicy Randstad w mojej ocenie mają dużą swobodę działania. Otrzymują zadania oraz wsparcie, ale sposób dojścia do rezultatu często zależy od nich samych. Cenimy tę samodzielność.

 • co w Twojej pracy sprawia, że chce Ci się rano wstawać z łóżka?

  Motywuje mnie to, że dużo zmian już wprowadziłem, ale mam jeszcze pomysły na kolejne. Pomimo, że pracuję w Randstad już ponad 14 lat, firma ciągle się zmienia, natomiast to wciąż intrygujące środowisko pracy.

 • jakiej rady udzieliłbyś tym, którzy chcą dołączyć do randstad?

  Jeżeli chcesz się sporo nauczyć, rozwinąć, poznać ciekawych ludzi, potrafisz zaangażować się w pracę – Randstad to środowisko, gdzie będziesz się czuć jak ryba w wodzie.
   

 • najzabawniejsza sytuacja, która spotkała Cię w randstad to?

  Pewnie było takich sporo, ale nie przychodzi mi do głowy jakaś konkretna. Natomiast mogę opowiedzieć o sytuacji, która sprawiła mi największą zawodową satysfakcję. Kiedyś przekonywałem na spotkaniu klienta do pewnego rozwiązania. Po mojej prezentacji u klienta, jeden z menadżerów stwierdził, że wiele można obiecać na początkowych rozmowach, ale w trakcie pracy obietnice mogą być bez pokrycia.
  Jakiś rok później podsumowywaliśmy wdrożenie usługi u tego klienta. Ten sam menadżer pod koniec prezentacji wyciągnął butelkę wina i powiedział, że rok temu nas nie docenił, czego obecnie żałuje. To co wtedy pokazywaliśmy było dla niego czystą abstrakcją, natomiast my zrealizowaliśmy wszystko to co obiecaliśmy. Przekroczyliśmy jego oczekiwania.

  To nie był tylko mój sukces, ale całego zespołu. Jak wszyscy jesteście zaangażowani, nie ma rzeczy niemożliwych.

 • jak czujesz się w zespole i firmie?

  Dobrze ;-)  Czasem jest ciężko, ale jak zespół jest zaangażowany to zawsze jest motywacja do pracy.
   
   

 • jaką wartość ma dla Ciebie praca w randstad?

  Praca tymczasowa nie zawsze kojarzy się najlepiej w społeczeństwie. Natomiast na przestrzeni tych kilkunastu lat byłem świadkiem wielu karier. Dobrym przykładem może być pewna absolwentka z pomorskiego, która rozpoczęła karierę jako nasz pracownik tymczasowy w międzynarodowym koncernie. Rok później była już kierownikiem produkcji, a parę lat później zrobiła międzynarodową karierę. To my pierwsi daliśmy jej szansę rozwinąć swój potencjał. Czasem to nie musi być wielka kariera – po prostu pomagamy ludziom związać koniec z końcem. Czasem poprzez rekrutację stałą kandydat zmienia pracę, zawód, miejsce życia. W Randstad zmieniamy ludziom życie na lepsze.