moja historia pracy w randstad.

Monika Matuszewska

branch manager

w Randstad od 2012 roku

poznaj historię Moniki

 • jak przebiega Twoja kariera w randstad?

  Dołączyłam do Randstad ponad 7 lat temu. Wcześniej przez  półtora roku pracowałam w małej agencji rekrutacyjnej. Na początku obawiałam się dużej dysproporcji między małą firmą, a międzynarodową korporacją. Moje obawy zostały szybko rozwiane. Moja kariera potoczyła się dość dynamicznie, z młodszego specjalisty awansowałam na specjalistę, potem starszego specjalistę, aż w końcu zostałam Team Leaderem, a następnie Branch Managerem. Cieszę się, że w mojej organizacji promuje się awanse wewnętrzne.

 • 3 powody, dla których pracujesz w randstad?

  Po pierwsze możliwość rozwoju. Pracując w Randstad w obszarze rekrutacji masz szansę poznania różnych branż oraz możliwość wyspecjalizowania się w rekrutacji do danej branży. Co ważne, możesz współpracować z największymi firmami oraz masz możliwość realizacji ciekawych projektów.

  Po drugie ludzie. W naszej branży niezwykle istotnym punktem  jest współpraca. Cenię sobie w Randstad to, że ludzie są skłonni pomóc drugiej osobie i chętnie dzielą się doświadczeniami, wiedzą.

  Po trzecie atmosfera. Jest ona dość mocno powiązana z ludźmi.  To oni sprawiają, że wspólnie rozwiązujemy trudne sprawy i razem świętujemy nasze sukcesy.

 • Twoje pierwsze skojarzenia związane z randstad?

  Randstad  to „prawie” mój drugi dom :)
   

 • jacy ludzie pracują w randstad? Jakie cechy posiadają ludzie z teamu randstad?

  Sporo ludzi ma długi czas stażu w Randstad, co oznacza, że do tej organizacji można się przywiązać, a nawet ją polubić. Pracują tu doświadczeni specjaliści, którzy mają ogromną wiedzą i pomysły.

  W Randstad znajdzie się też miejsce dla osób, które dopiero zaczynają swoją karierę. W rozwinięciu skrzydeł pomaga nam program buddy oraz liczne szkolenia, również te „on the job”.

 • co w Twojej pracy sprawia, że chce Ci się rano wstawać z łóżka?

  Głód kolejnego sukcesu, nawet małego – to zawsze motywuje mnie do działania ☺
   

 • jakiej rady udzieliłabyś tym, którzy chcą dołączyć do randstad?

  Zdecydowanie nie bój się dużej organizacji. Pokaż, że obszar HR to Twoja pasja. Udowodnij, że lubisz wyzwania.

 • najzabawniejsza sytuacja, która spotkała Cię w randstad to?

  Wiele zabawnych sytuacji mnie tu spotkało.

  Pamiętam, jak jedna z osób z teamu juniorów wysłała do rekrutera rekomendację kandydata, która powinna być wysłana do klienta. Dla żartu została ona zatytułowana „królowa jest tylko jedna” (tak czasem nasza rekruterka mówiła o sobie, kiedy odnosiła sukcesy). Rekruterka niestety nie zauważyła tematu maila i wysłała to bezpośrednio do klienta. Na szczęście nasz klient również miał poczucie humoru :)

 • jak czujesz się w zespole i firmie?

  Po prostu dobrze, jak u siebie.

   

 • jaką wartość ma dla Ciebie praca w randstad

  W przeciągu tych 7 lat zadziało się naprawdę dużo i nie mam na myśli jedynie mojego awansu. W Randstad zdobyłam dużo cennych doświadczeń i pozbyłam się wielu barier i ograniczeń, co jest ogromną wartością dodaną.