Najpierw płatne szkolenie w Niemczech, a potem praca w Polsce w przyjemnej atmosferze i za dobre pieniądze – 5900 zł brutto miesięcznie? To możliwe w MAN Trucks w Niepołomicach, firmie z branży automotive, która działa na polskim rynku już od 2007 roku. W związku z ciągłym rozwojem przedsiębiorstwo oferuje zatrudnienie na produkcji i na magazynie. Co warto o nim wiedzieć i jak wygląda współpraca z MAN Trucks?

Branża automotive daje szerokie możliwości zatrudnienia i rozwoju – zarówno umiejętności zawodowych, jak i własnych zainteresowań. MAN Trucks, jako jej ważny przedstawiciel, pozwala świetnie łączyć obie te kwestie. Teraz firma poszukuje osób do pracy na produkcji. Jak mówi jeden z obecnych pracowników przedsiębiorstwa, pan Andrzej: 

quote icon

„Motoryzacja to moja pasja. Od 14 lat pracuję w MAN – dobre warunki finansowe i stabilność zatrudnienia oferowane przez firmę pozwalają mi utrzymać rodzinę i przy okazji realizować moje hobby”.

pan Andrzej
pracownik MAN Trucks
pracownik man trucks niepołomice
pracownik man trucks niepołomice

MAN Trucks w Polsce, czyli kilka słów o firmie i jej działalności

 

Przedsiębiorstwo MAN Truck & Bus Polska funkcjonuje w naszym kraju już od 28 lat. Przez te lata ugruntowało swoją pozycję w branży automotive. Działalność firmy skupia się zarówno na sprzedaży różnego typu pojazdów (w ofercie są pojazdy ciężarowe i dostawcze, a także autobusy MAN i Neoplan), jak i obsłudze posprzedażowej. Przedsiębiorstwo zapewnia więc klientom dostęp do napraw, przeglądów, usługi assistance Mobile24 i kontraktów serwisowych. Ponadto sprzedaje oryginalne części zamienne do pojazdów.

W kraju istnieją obecnie 2 oddziały produkcyjne MAN Truck & Bus Polska. Kluczową rolę w funkcjonowaniu całego przedsiębiorstwa ma m.in. spółka MAN Trucks działająca w Niepołomicach, położonych nieopodal Krakowa. Produkuje się tam pojazdy ciężarowe wszystkich klas. Uważa się ją za jedną z najbardziej innowacyjnych montowni ciężarówek, a z jej usług korzystają klienci z całej Europy. Ponieważ niepołomickie MAN Trucks cały czas dynamicznie się rozwija, firma poszukuje osób do pracy, gotowych na nowe wyzwania zawodowe.

Podstawowe wymagania do pracy MAN Trucks

 

Do ekipy MAN Trucks możesz dołączyć, nawet jeśli nie masz doświadczenia w branży. To ogromna szansa na rozwój oraz zdobycie nowych, przydatnych umiejętności. Zatrudnienie w firmie wymaga przede wszystkim chęci i zaangażowania. Musisz także być gotowy na naukę. Najpierw przejdziesz bowiem przez trwające 4 miesiące szkolenie, które odbywa się w Niemczech, a konkretniej w Monachium. To podczas niego zdobędziesz kompetencje umożliwiające wykonywanie pracy w MAN Trucks. Bez obaw – aby wyjechać na szkolenie nie musisz znać języka niemieckiego. Dodatkowo za czas jego trwania otrzymasz dobre wynagrodzenie.

W pracy w MAN Trucks ważna jest też dyspozycyjność. W naszej firmie funkcjonuje bowiem system zmianowy. Podczas szkolenia w Monachium obowiązuje praca na dwie zmiany. Z kolei wykonywanie obowiązków zawodowych w  polskiej siedzibie firmy w Niepołomicach odbywa się w systemie trzyzmianowym, w godzinach 06.00–14.00, 14.00–22.00 oraz 22.00–06.00. Musisz być więc przygotowany na konieczność pracy również w godzinach nocnych.

Powinieneś także odznaczać się zdolnościami manualnymi i technicznymi – są one sprawdzane przed rozpoczęciem pracy. Taki test umiejętności jest dobry również dla ciebie jako potencjalnego pracownika. Dzięki niemu możesz zdecydować, czy na pewno podobają ci się obowiązki zawodowe i czy to praca właśnie dla ciebie.

Warto podkreślić, że zatrudnienie w MAN Trucks jest odpowiednie zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Firma jest otwarta na osoby w różnym wieku.

Dołącz do zespołu MAN Trucks

W szybki i prosty sposób aplikuj o prace w MAN Trucks w Niepołomicach. Nie czekaj - zrób to już dziś!

aplikuj o pracę

Aktualne oferty pracy w MAN Trucks

 

Do pracy w MAN Trucks aktualnie poszukiwane są osoby na stanowisko pracownika produkcji. Przed rozpoczęciem wykonywania obowiązków w Polsce, należy odbyć 4-miesięczne szkolenie w Monachium. W praktyce jest ono pierwszym etapem pracy w MAN Trucks. Po jego przejściu, masz zagwarantowane stałe zatrudnienie w naszej firmie w Polsce.

Praca jako pracownik produkcji w MAN Trucks

 

Do zadań pracownika produkcji należy:

  • montowanie podzespołów;
  • obsługiwanie narzędzi (warsztatowych i elektronarzędzi),
  • kontrolowanie jakości.

Poza dyspozycyjnością i zdolnościami manualnymi mile widziane jest posiadanie prawa jazdy kat. C oraz uprawnienia do obsługi żurawi i suwnic.  Ważna jest także gotowość do wyjazdu na szkolenie.

Jakie zalety ma zagraniczne szkolenie?

 

Dzięki 4-miesięcznemu szkoleniu w Monachium, możesz bardzo dobrze przygotować się do pracy w MAN Trucks. Poznasz tajniki swojego stanowiska i zdobędziesz przydatne umiejętności. Co istotne, za czas szkolenia otrzymasz wynagrodzenie w bardzo atrakcyjnej kwocie. Możesz liczyć na aż 3652,86 euro brutto miesięcznie, co w przeliczeniu na złotówki daje przeszło 16 000 zł brutto. W ciągu czterech miesięcy zarobisz więc niebagatelną kwotę ponad 70 800 zł brutto. Pensja podczas szkolenia na pewno jest więc bardzo satysfakcjonująca.

To jednak nie wszystko – gwarantujemy także bezpłatny dojazd do miejsca szkolenia, a także zakwaterowanie. Nie musisz więc martwić się organizowaniem wyjazdu. Jeśli przed nim będziesz wykonywać testy na COVID-19, również zwrócimy za nie pieniądze.

Podczas szkolenia w Monachium będziesz pracować na umowę o pracę. Częściowo jest ona niemiecka, jednak nie musisz obawiać się problemów z formalnościami – gwarantujemy m.in. pomoc w rozliczaniu PIT. Jako że nie wymagamy znajomości języka niemieckiego, na miejscu zawsze będziesz też mógł skorzystać ze wsparcia tłumacza.

pracownik produkcji w man trucks
pracownik produkcji w man trucks

MAN Trucks – dlaczego warto dołączyć do firmy na stałe?

 

Po odbyciu szkolenia będziesz wykonywać swoje obowiązki w Polsce, w siedzibie przedsiębiorstwa zlokalizowanej w Niepołomicach. Możliwe jest zatrudnienie bezpośrednio w naszej firmie na podstawie umowy o pracę na stałe. Dzięki takiemu rozwiązaniu zyskasz stabilizację zawodową.

Praca w Man Trucks wiąże się też z wieloma innymi korzyściami. To przede wszystkim szansa na długofalowy rozwój w niezwykle nowoczesnej firmie. Ważne zalety podjęcia współpracy to także:

  • konkurencyjna pensja w wysokości 5900 zł brutto miesięcznie;
  • bezpłatny transport do firmy (m.in. z Brzeska, Tarnowa, Bochni, Niepołomic, Wieliczki, Kokotowa, Krakowa, Proszowic, Nowego Brzeska, Woli Zabierzowskiej, Zabierzowa Bocheńskiego i Woli Batorskiej);
  • prywatna opieka zdrowotna (Medicover);
  • 50% dofinansowania karty sportowej Medicover Sport;
  • dofinansowanie posiłków;
  • szansa na wykupienie ubezpieczenia na życie od Generali.

Zatrudnienie w MAN Trucks oznacza więc nie tylko atrakcyjne zarobki, lecz także szereg innych udogodnień. Warto także pamiętać o doskonałej atmosferze, jaka panuje w zakładzie. Jak mówi jeden z pracowników, pan Stanisław:

quote icon

„Pracuję w MAN, bo tu docenia się moje zaangażowanie. Mam też możliwości odbycia szkoleń poza granicami kraju. To, co doceniam, to również jasny system wynagradzania. I coś, co uważam za bardzo istotne – MAN to nie tylko praca, ale i przyjaźnie”.

pan Stanisław
pracownik MAN Trucks

oferty pracy w MAN

aplikuj o pracę