10 najbardziej atrakcyjnych branż dla pracowników w 2016 roku

Energetyka, surowce i paliwa oraz motoryzacja to zdaniem uczestników sondażu Randstad Award 2016 branże, które oferują najbardziej atrakcyjne miejsca pracy.

W ramach polskiej edycji Randstad Award już po raz szósty 8000 Polaków oceniło, które branże są najbardziej atrakcyjne dla pracowników. Połowa spośród nich zadeklarowała chęć pracy w sektorze energetycznym, surowców i paliw lub motoryzacyjnym. W najatrakcyjniejszej dziesiątce znalazły się także branże elektrotechniczna, farmaceutyczno-kosmetyczna, spożywcza, FMCG, chemiczna, budowlana oraz transportowo-logistyczna.

Największym powodzeniem cieszą się oferty pracy w branży energetycznej ponieważ zdaniem badanych wyróżniają je: bezpieczeństwo zatrudnienia, wysokie wynagrodzenia i benefity pracownicze, potencjał rozwoju kariery oraz możliwość zachowania równowagi pomiędzy pracą a życiem osobistym. Sektor ten postrzegany jest również, jako szczególnie dbający o środowisko i społeczeństwo.

Kolejna branża, w której chcieliby pracować uczestnicy badania to surowce i paliwa. W tym przypadku respondenci najbardziej doceniają stabilną sytuację finansową firm i silne kierownictwo. Na trzecim miejscu znalazła się branża motoryzacyjna. W tym przypadku ankietowani najczęściej spodziewają się interesujących zadań, możliwości udziału w szkoleniach i dobrej atmosfery w pracy.

Ranking branż przyniósł identyczne rezultaty w wszystkich regionach naszego kraju. Sektor energetyczny, jako najbardziej atrakcyjny do pracy wskazały zarówno kobiety, jak i mężczyźni, a także osoby o różnych poziomach wykształcenia - od podstawowego po wyższe. Rozbieżności pojawiły się jedynie w przypadku różnych grup wiekowych. Najmłodsi uczestnicy sondażu,  w wieku 18-24 lat,  najchętniej rozpoczęliby pracę w branży motoryzacyjnej. Natomiast badani z grup 25-44 lat i 44-65 lat na pierwszym miejscu zgodnie wskazali sektor energetyczny.

< powrót do poprzedniej strony