10 najbardziej atrakcyjnych pracodawców w rankingu Randstad Award 2016

KGHM Polska Miedź, Polskie Linie Lotnicze LOT i Samsung Electronics Polska to najlepsi pracodawcy w naszym kraju według uczestników badania Randstad Award 2016. 

W ramach polskiej edycji Randstad Award - największego na świecie badania wizerunku pracodawców - już po raz szósty w 8000 Polaków stworzyło ranking najbardziej atrakcyjnych firm do pracy. Uczestnicy sondażu wskazali także, które aspekty zatrudnienia są najważniejszymi atutami ocenianych firm. Wyniki badania zostały ogłoszone podczas uroczystej Gali Randstad Award, która odbyła się 10 marca br. w warszawskim Centrum Olimpijskim.

Zwycięzcą rankingu została firma KGHM Polska Miedź. Zdaniem badanych przedsiębiorstwo to wyróżnia się stabilnością sytuacji finansowej, bezpieczeństwem zatrudnienia oraz atrakcyjnymi wynagrodzeniami i świadczeniami pracowniczymi. Jego atutem jest również silne kierownictwo. Ponadto badani docenili KGHM Polska Miedź za umożliwianie zachowania równowagi pomiędzy życiem prywatnym a pracą zawodową swoich pracowników. Polskie Linie Lotnicze LOT zajęły drugie miejsce w zestawieniu najbardziej atrakcyjnych pracodawców. Badani Polacy ocenili pracę w tej firmie jako interesującą, a także cechującą się miłą atmosferą. Dodatkowo respondenci podkreślali wysoką jakość oferowanych przez PLL Lot szkoleń dla pracowników. Na trzecim miejscu uplasował się Samsung Electronics Polska, który wyróżnił się najwyższymi ocenami w kategorii możliwości rozwoju kariery. 

Co istotne, rezultaty sondażu różniły się w poszczególnych grupach wiekowych. Dla najmłodszych respondentów, w wieku 18-24 lat, najbardziej atrakcyjnym pracodawcą jest Samsung Electronics Polska. Badani w wieku 25-44 lata najchętniej pracowaliby dla Polskich Linii Lotniczych LOT. Najstarsi natomiast, z grupy 45-65 lat, jako pracodawcę najbardziej cenią KGHM Polska Miedź. „Te informacje mogą być istotnym wsparciem dla przedsiębiorstw, które analizują czynniki wpływające na satysfakcję z pracy poszczególnych grup pracowników. Raport Randstad Award 2016 pokazuje, że warto dostosowywać się do różnych ich potrzeb. Mamy nadzieję, że będzie on inspiracją do wdrożenia nowych rozwiązań, które będą celną odpowiedzią na rosnącą rotację pracowników.” – dodaje Kajetan Słonina, Dyrektor Zarządzający Randstad Polska.

W gronie dziesięciu najbardziej atrakcyjnych pracodawców znalazły się również firmy:

  1. KGHM Polska Miedź
  2. Polskie Linie Lotnicze LOT
  3. Samsung Electronics Polska
  4. Volvo Polska
  5. Toyota Motor Manufacturing Poland
  6. GlaxoSmithKline Pharmaceuticals
  7. PGNiG
  8. PGE Polska Grupa Energetyczna
  9. Bayer
  10. Polskie Sieci Elektroenergetyczne

„Gratulujemy zwycięzcom i wierzymy, że wyróżnienie Randstad Award 2016 będzie kolejnym atutem w rekrutacji utalentowanych kandydatów. Nasze badanie przynosi jednak korzyści nie tylko firmom, które znalazły się w finałowej trójce najbardziej atrakcyjnych pracodawców. Kryteria, którymi kierowali się w ich ocenie respondenci, to także cenna wskazówka dla każdego przedsiębiorcy, który chce tworzyć konkurencyjne oferty pracy i budować zespoły usatysfakcjonowanych pracowników efektywnie realizujących cele biznesowe.” – komentuje Kajetan Słonina, Dyrektor Zarządzający Randstad Polska.

< powrót do poprzedniej strony