300 tys. osób za 4 lata może pracować w sektorze nowoczesnych usług dla biznesu w polsce

Centra nowoczesnych usług dla biznesu w Polsce rozwijają się coraz dynamiczniej, podobnie jak liczba pracowników zatrudnionych w tym sektorze. Obecnie sięga 212 tysięcy osób, ale do 2020 roku może wzrosnąć nawet do 300 tys. – wynika z prognoz opublikowanych w najnowszym raporcie Związku Liderów Sektora Usług Biznesowych (ABSL) przygotowanym we współpracy z Randstad.

W dorocznym raporcie ABSL poznać możemy aktualną kondycję sektora nowoczesnych usług biznesowych w Polsce, ale także jego perspektywy. Analiza obejmuje również czynniki, które mają wpływ na rozwój tej gałęzi gospodarki, w tym m.in. dostępność powierzchni biurowych na rynku nieruchomości, a także sytuację szkolnictwa wyższego. Jednym z elementów raport jest także sytuacja na rynku pracy, której przyjrzeli się eksperci Randstad.

Jak przekonuje Michał Tarnowski, Regional Manager w Randstad, „pracownicy w Polsce cenią sobie wysokość wynagrodzenia, perspektywę stabilnego zatrudnienia i przyjazną atmosferę pracy. Centra usług biznesowych spełniają wszystkie te kryteria. W nadchodzących latach dziesiątki tysięcy kolejnych osób znajdą w nich zatrudnienie”.

Specjaliści z Randstad przeanalizowali m.in. wynagrodzenie na poszczególnych stanowiskach w sektorze nowoczesnych usług dla biznesu w największych ośrodkach – Aglomeracji Katowickiej, Krakowie, Łodzi, Poznaniu, Trójmieście, Warszawie i we Wrocławiu. Pełny raport dostępny jest na stronie internetowej ABSL.

< powrót do poprzedniej strony