eksperci randstad współautorami raportu o potencjale inwestycyjnym największych polskich aglomeracji

Raport „Poland – your place to invest 2017” – wspólna inicjatywa Warszawy i 8 innych polskich miast –powstał z myślą o przyszłych inwestorach zagranicznych. Jest przewodnikiem po potencjale inwestycyjnym kraju i poszczególnych aglomeracji oraz rynku nieruchomości biurowych. Wśród autorów są także eksperci Randstad, którzy analizują kapitał ludzki w polskich miastach.

Część anglojęzycznego raportu przygotowana przez Randstad poświęcona jest przede wszystkim potencjałowi polskich specjalistów z sektora nowoczesnych usług dla biznesu. W analizie omawiamy poziom wykształcenia i umiejętności językowe pracowników z poszczególnych aglomeracji, a także dostępność najbardziej pożądanych przez firmy specjalistów i poziom ich wynagrodzenia. Pensje zestawiamy także z tymi osiąganymi w krajach, z których m.in. pochodzą inwestorzy (Niemiec, Irlandii, czy Wielkiej Brytanii).

O potencjale inwestycyjnym kraju w raporcie piszą specjaliści z Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu. Przedstawiciele samorządów przybliżają też potencjał poszczególnych miast – Warszawy, Katowic, Łodzi, Gdańska, Sopotu, Gdyni, Wrocławia, Krakowa i Poznania.

Znaczenie dla potencjalnych inwestorów ma także dostępność powierzchni biurowych w polskich miastach, dlatego raport porusza także tą kwestię. Merytorycznie twórców publikacji wspierają eksperci agencji rynku nieruchomości.

Raport „Poland – your place to invest 2017” swoją oficjalną premierę będzie miał w trakcie prestiżowych targów dla inwestorów MIPIM 2007, które rozpoczynają się 14 marca w Cannes. W drugiej połowie roku publikacja będzie też prezentowana uczestnikom innego ważnego branżowego wydarzenia – targów EXPO REAL 2017 w Monachium.

Raport „Poland – your place to invest” do pobrania »

< powrót do poprzedniej strony