odkryj przewodnik po potencjale inwestycyjnym kraju: poland your place to invest

Raport Poland – your place to invest H1 2017 to już druga edycja publikacji i kontynuacja współpracy największych polskich aglomeracji. Analiza potencjału inwestycyjnego kraju w długofalowej perspektywie ma prowadzić do wzrostu liczby inwestycji, zwiększenia poziomu najmu powierzchni biurowych i powstawania nowych miejsc pracy w Polsce.

czego dowiesz się z raportu?

Eksperci Randstad wspierają samorządy przedstawiając w raporcie analizy rynku pracy. W publikacji omawiamy poziom płac z uwzględnieniem umiejętności językowych pracowników. Analizę stawek w Warszawie, Aglomeracji Katowickiej, Krakowie, Łodzi, Poznaniu, Trójmieście i Wrocławiu zestawiamy z wynagrodzeniami w Europie Zachodniej. Szacujemy, na ile łatwo jest dotrzeć do kandydatów posiadających określone kompetencje, a rekrutacja na które stanowiska już w tej chwili stanowi wyzwanie.

pobierz raport »

W raporcie zagraniczni inwestorzy znajdą także informacje na temat rynku nieruchomości biurowych i dane o dostępnej w Polsce infrastrukturze. Specjaliści analizują wskaźniki makroekonomiczne Polski. W zdecydowanej większości omawiane aspekty gospodarki kraju są dla inwestorów jasnym sygnałem, że Polska jest świetnym miejscem do prowadzenia biznesu. 

polska atrakcyjnym miejscem dla inwestycji - kluczowe argumenty 

1. Kapitał ludzki

Wysoce wykwalifikowani pracownicy dostępni na rynku to jeden istotnych argumentów przemawiających za inwestycjami w Polsce. Pracodawcy, którzy już działają w kraju, z powodzeniem korzystają z najlepszych talentów. W okresie od I kwartału 2016 roku do I kwartału 2017 roku wzrost zatrudnienia w centrach usług w Polsce wyniósł 15%. Na tym jednak nie koniec - do 2020 roku przyrost zatrudnienia w tym sektorze przekroczy 300 tys.

2. Innowacyjność

Polska wzmacnia swoją pozycję w rankingu Global Innovation Index opracowywanym m.in. przez wyspecjalizowaną agendę Organizacji Narodów Zjednoczonych. W 2017 roku nasz kraj zajął 38 pozycję na tle 127 państw objętych oceną.

3. Dynamiczny rozwój rynku nieruchomości biurowych

Łączna objętość powierzchni nieruchomości biurowych w pierwszym półroczu 2017 roku szacowana jest na 9,6 mln mkw.

wspólny projekt

Merytorycznie samorządy w przygotowaniu publikacji wsparli eksperci: Randstad Polska, CEBRE Group, Colliers International, Cushman & Wakefield, JLL, Knight Frank Poland, Savills, Polish Investment and Trade Agency i RICS.

Anglojęzyczny raport Poland – your place to invest H1 2017 zaprezentowany zostanie m.in. w październiku 2017 na targach inwestycyjnych EXPO REAL w Monachium. 

pobierz raport »

 

< powrót do poprzedniej strony