polska przyjaznym miejscem dla zagranicznych inwestorów – odkryj potencjał inwestycyjny kraju

Szeroki dostęp do wykwalifikowanych specjalistów oraz nowoczesnych przestrzeni biurowych to przeważające czynniki w wyborze Polski przez inwestorów – wynika z najnowszej edycji raportu „Poland – Your Place to Invest 2018”.

 

pobierz raport poland – your place to invest 2018 »

Raport to krótka charakterystyka największych polskich miast przygotowana z myślą o zagranicznych inwestorach, poszukujących dogodnego miejsca do przenoszenia i rozwijania swojego biznesu. Eksperci szczegółowo analizują warunki gospodarcze i ekonomiczne 9 polskich aglomeracji, w tym: Warszawy, Krakowa, Wrocławia, Trójmiasta, Katowic, Poznania oraz Łodzi. W publikacji nie brakuje również analiz związanych z rynkiem pracy i nieruchomościami biurowymi oraz danych o infrastrukturze.

warszawa to wiodące miasto w regionie europy środkowej i wschodniej

 

O prymie Warszawy pośród innych metropolii w tej części kontynentu świadczy m.in. edukacja. Aż 72% mieszkańców stolicy posiada wyższe wykształcenie. To wiodące miasto w Polsce pod względem liczby uczelni wyższych. Rocznie na 70 uczelniach na terenie Warszawy kształci się blisko 250 tys. osób. Nie tylko to decyduje o silnej pozycji stolicy.

Dostęp do puli talentów oraz powierzchni biurowych jest decydujący dla inwestorów. Warszawa może pochwalić się zarówno wysoko wykwalifikowaną kadrą, jak i ponad 5 mln m² biur, a do końca 2019 r. powstanie kolejne 382 tys. m². Ważne dla nas jest to, aby nowym inwestycjom towarzyszyła budowa otwartych i przyjaznych przestrzeni publicznych – mówi Michał Olszewski, wiceprezydent stolicy.

 

pobierz najnowsze dane o warszawie »

Warszawa umacnia swoją rolę w Europie. Miasto uplasowało się na 3 pozycji w rankingu Financial Times (fDi Markets) i tym samym zdobyło miano miejsca przyjaznego biznesowi. Stolicę Polski wyprzedziły jedynie Londyn i Dublin.

polska umacnia swoją pozycję w rankingu global innovation index

Ranking Global Innovation Index umożliwia porównywanie poziomu innowacyjności między gospodarkami. W 2017 roku Polska zajęła w nim 38 pozycję (analizą objęto łącznie 127 krajów). To znacząca poprawa w porównaniu do wyniku uzyskanego w 2007 roku. Dziesięć lat temu Polska plasowała się na 56 pozycji na 107 porównywanych państw.

kapitał ludzki – rosnący popyt na dwujęzyczne talenty

Ostatnie lata to dynamiczny rozwój sektora nowoczesnych usług dla biznesu w Polsce. Charakterystyczne dla niego międzynarodowe środowisko pracy skutkuje rosnącym zapotrzebowaniem na dwujęzyczne talenty. Szczególnie poszukiwane są osoby biegle władające językiem niemieckim w połączeniu ze znajomością języka angielskiego. W największych hubach branży nowoczesnych usług dla biznesu w Polsce od 15 do 20% wszystkich pracowników sektora to native speakerzy – zauważa Katarzyna Potrzuska-Chwojnicka, Senior Account Manager SSC/BPO w Randstad Polska.

pobierz raport poland – your place to invest 2018 »

„Poland – Your Place to Invest 2018” to już 3. edycja raportu, który powstał z inicjatywy miasta stołecznego Warszawy, we współpracy z agencjami rynku nieruchomości, zrzeszonymi w Polish Office Research Forum (CBRE, Colliers, Cushman & Wakefield, JLL, Knight Frank i Savills), agencją pracy Randstad Polska oraz Polską Agencją Inwestycji i Handlu S.A.

poprzednie wersje raportu:

< powrót do poprzedniej strony