raport randstad: magnes na pracownika – jak przyciągają firmy sektora nowoczesnych usług dla biznesu

Sektor nowoczesnych usług dla biznesu jest jedną z najdynamiczniej rozwijających się branż w Polsce. Na rynku pracy rośnie zapotrzebowanie firm z tej grupy na pracowników, ale jednocześnie niewielka rozpoznawalność sektora i różnorodny zakres działalności przedsiębiorstw stają się dodatkową barierą dla potencjalnych kandydatów.

jak potencjalni pracownicy postrzegają branżę?

Pomimo niewielkiej wiedzy o sektorze nowoczesnych usług dla biznesu, w Polsce utrwaliło się już kilka opinii na jego temat. Pracownik branży postrzegany jest jako młoda osoba, która właśnie skończyła studia. Biegle posługuje się językami obcymi. Cechuje się wysoko rozwiniętymi umiejętnościami analitycznego myślenia i zdolnością radzenia sobie w sytuacjach generujących stres. W opinii potencjalnych kandydatów zatrudnienie w sektorze nowoczesnych usług dla biznesu niesie za sobą realną perspektywą rozwoju i awansu zawodowego.

dowiedz się więcej z raportu »

Osoby, które potencjalnie mogłyby zdobyć stanowisko w sektorze nowoczesnych usług dla biznesu dostrzegają również kilka negatywnych aspektów pracy w tej branży. Obawiają się sztywnych i surowych zasad panujących w międzynarodowych firmach. Nie do końca ufają też swoim umiejętnościom językowym. Boją się, że w związku z tym nie poradzą sobie z realizacją zadań zawodowych w języku obcym.

sposoby pracodawców na pozyskanie najbardziej wartościowych pracowników

Jak wynika z badania Randstad, oferta dla pracowników w branży nowoczesnych usług dla biznesu jest tożsama z oczekiwaniami osób spełniających wymogi w tym sektorze. Wśród najistotniejszych aspektów pracy w opinii potencjalnych pracowników znajdują się wysokość wynagrodzenia oraz dostępność szkoleń, możliwość ciągłego poszerzania swoich kompetencji zawodowych. Okazuje się, że osobom, które mogłyby być zatrudnione w tej branży, w ich obecnym środowisku pracy brakuje obu wymienionych elementów. Jest to zatem szansa dla pracodawców z branży nowoczesnych usług dla biznesu – dostarczając potencjalnym pracownikom tego, czego poszukują, będą w stanie przyciągnąć do swojej firmy najbardziej wartościowe talenty.

Przygotowany przez Randstad raport poświęcony branży nowoczesnych usług dla biznesu to przegląd informacji o tym, jak sektor postrzegają jej aktualni i potencjalni pracownicy. Uzupełnieniem treści są analizy ekspertów Randstad i rekomendacje działań z obszaru zatrudnienia.

dowiedz się więcej z raportu »

< powrót do poprzedniej strony