architekt it, warszawa

lokalizacja
warszawa, mazowieckie
rodzaj pracy
praca tymczasowa

liczba wakatów
1
poziom doświadczenia
powyżej 24 miesięcy

kategoria
Technologie informatyczne (IT)
typ umowy
kontrakt
system pracy
podstawowy

kontakt w randstad

weronika łukaszewicz+48 +665 201 601
numer referencyjny
/404/09/2020/WŁ - 65672

opis stanowiska

Dla lidera w branży ubezpieczeniowej, największej instytucji finansowej w Polsce oraz Europie środkowo- wschodniej aktualnie poszukujemy Architekta IT.

oferujemy

  • Udział w innowacyjnych projektach,
  • Kartę sportową
  • Pakiet medyczny
  • Umowę B2B (kontrakt via Randstad)

zadania

  • Wsparcie w wypracowaniu w początkowej fazie projektu kształtu realizacji danej potrzebny biznesowej
  • Wsparcie w wytwarzaniu projektu rozwiązania i infrastruktury
  • Opracowywanie założeń projektowych do realizacji zmian w systemach informatycznych
  • Wycena pracochłonności zmian w systemach informatycznych
  • Planowanie zasobów wymaganych do realizacji zmian w systemach informatycznych
  • Projektowanie i dokumentowanie architektury systemów informatycznych
  • Nadzorowanie realizacji inicjatyw i projektów pod kątem ich zgodności z opracowanymi standardami architektonicznymi.
  • Wsparcie architektów w zespołach projektowych
  • Opiniowanie i akceptowanie projektów realizowanych przez dostawców zewnętrznych
  • Wsparcie w rozwiązywaniu problemów na etapie realizacji inicjatyw
  • • Utrzymywanie i aktualizacja repozytorium dokumentacji technicznej systemów informatycznych
  • • Wsparcie programistyczne podczas wdrażania rozwiązań
  • • Stabilizacja wdrożonych rozwiązań
  • • Aktywna współpraca z Biznesem celem opracowania i wdrożenia nowoczesnych, elastycznych i optymalnych rozwiązań informatycznych zgodnych ze strategią PZU i IT.
  • • Opracowanie strategii rozwoju architektury systemów w celu podniesienia nowoczesności, elastyczności i efektywności infrastruktury aplikacyjnej i jej przygotowanie na nowe usługi i produkty biznesowe.
  • Wyznaczanie kierunków i standardów architektonicznych oraz technologicznych
  • Zarządzanie repozytorium architektonicznym, w tym kreowaniu pryncypiów i standardów architektonicznych.
  • Utrzymanie zgodności rozwiązań ze standardami korporacyjnymi, udział w rozwoju standardów
  • Odpowiedzialność za stos technologiczny systemów
  • Zarządzanie długiem technologicznym systemów
  • Zapewnienie właściwej jakości wytwarzanego oprogramowania i zgodności ze standardami oraz dobrymi praktykami
  • Identyfikacja ryzyk oraz podejmowanie działań mitygujących ryzyka
  • Definiowanie i rozwijanie standardów środowisk programistycznych
  • Pozyskiwanie i wdrażanie nowych technologii
  • Realizacja wsparcia w ramach III linia ServiceDesk
  • Development zmian rozwojowych w systemie

oczekujemy

Znajomość technologii przez konsultanta:

  • Znajomość języków Java i TypeScript.
  • Znajomość frameworków Spring Boot i Angular.
  • Znajomość narzędzi BitBucket, Sonar, Nexus, IntelliJ Idea, Kibana, Elasticsearch
  • Znajomość notacji UML i narzędzia Enterprise Architect.
  • Znajomość środowiska Linux, szczególnie RHEL.
  • Znajomość środowisk Kubernetes
  • Znajomość języka SQL i bazy danych Oracle oraz PostgreSQL.
  • Stos technologiczny systemów:
  • Backend: Java8, Hibernate 5, Spring Boot 2, REST Services, WEBServices (Apache CXF), Hazelcast, Junit, Oracle Enterprise DB 12, PostgreSQL 8, Camunda 7.10
  • Frontend: Angular 8.0, Angular Material
  • CI: Jenkins, Bamboo
  • Repozytorium kodu: GIT (Bitbucket).

Doświadczenie zawodowe:

  • Doświadczenie w wykonywaniu przeglądów kodu.
  • Doświadczenie w integracji międzysystemowej w technologiach Web Services oraz REST.
  • Min. 2 letnie doświadczenie na stanowisku architekta systemowego
  • Min. 1 rok doświadczenia w pracy z zespołem działającym w modelu zwinnym
  • Min. 0,5 roku doświadczeń w projektach/utrzymaniu aplikacji z sektora ubezpieczeń
  • Min. 0,5 roku doświadczeń w pracy z systemami klasy workflow (preferowana Camunda)

Dodatkowe umiejętności/predyspozycje, wymagane:

  • Znajomość dobrych praktyk programistycznych.
  • Znajomość dobrych praktyk procesu wytwarzania oprogramowania.
  • Chęć nieustannego dążenia do podnoszenia jakości wytwarzanych produktów.