dyrektor działu handlowego i zakupów, kraków

lokalizacja
kraków, małopolskie
rodzaj pracy
praca stała

liczba wakatów
1
poziom doświadczenia
powyżej 24 miesięcy

rodzaj pracy
praca stała
kategoria
Handel detaliczny, Handel Hurtowy
typ umowy
umowa o pracę
system pracy
podstawowy

kontakt w randstad

agnieszka jarosz+48 605306407
numer referencyjny
/397/12/2020/AJ - 67261

opis stanowiska

Dla naszego klienta – lidera e-commerce w branży książkowej, posiadającego najbogatszą ofertę repertuarową w Polsce, obsługującego ponad 250 tys klientów rocznie, zatrudniającego około 100 pracowników, posiadającego sieć zakupową w kilku miastach w Polsce, z siedzibą centrali firmy na południe od Krakowa, poszukujemy osoby do zarządzania rozproszonym Działem Handlowym/Zakupów.

Nasz klient ma w planie kreowanie podaży książki w Polsce poprzez konsolidację 50% rynku wtórnego książki (rynek szacowany na 200 mln), dzięki posiadaniu i rozwojowi największej sieci zakupowej. Poszukujemy nowego pracownika, ze względu na intensywny rozwój sieci zakupowej oraz dla wizji przekształcenia się w zaawansowaną technologicznie platformę e-commerce.

oferujemy

  • wynagrodzenie 10 000 zł – 14 000 zł Netto + VAT (B2B),
  • dużą samodzielność,
  • stabilne zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę lub kontrakt menedżerski,
  • narzędzia niezbędne do pracy min. samochód firmowy, telefon, laptop,
  • profesjonalne szkolenia branżowe i biznesowe które sam możesz wybrać (budżet szkoleniowy minimum 10 000 zł rocznie),
  • benefity dopasowane do Twoich potrzeb (prywatne ubezpieczenia zdrowotne, karty sportowe, itp.),
  • udział w dużych, ciekawych projektach (innowacyjnych w skali kraju),
  • realny wpływ na rozwój firmy,
  • przyjazną atmosferę pracy - zaangażowany i zgrany zespół,
  • możliwości awansu w strukturach firmy,
  • możliwość łatwego stworzenia dużej i unikalnej własnej biblioteki prywatnej.

zadania

  • współtworzenie i realizacja strategii zakupowej firmy zorientowanej na dynamiczny wzrost zakupów o 60% rocznie w 2021r,
  • zarządzanie 9 zespołami kupców w filiach w Warszawie (2 filie), Krakowie, Wrocławiu, Gdańsku, Katowicach, Lublinie, Szczecinie oraz obsługą zakupów internetowych – łącznie ok. 40 pracownikami,
  • tworzenie nowych filii zakupowych,
  • troska o wysoką rentowność całego działu, połączona z analizą sprzedaży,
  • dbałość o dużą ilość i jakość ofert zakupowych poprzez działania centralne i oddolne,
  • inicjowanie i koordynowanie nowych ogólnokrajowych akcji zakupowych, zwłaszcza w zakresie dużych podmiotów instytucjonalnych,
  • dbanie o właściwy przebieg procesów zakupowych i ich logistykę,
  • rekrutacja, szkolenie i ewaluacja pracy kupców,
  • troska o wysoką jakość obsługi naszych klientów oferentów (osoby prywatne i instytucje sprzedające nam księgozbiory), połączona z budowaniem wizerunku firmy,
  • dbanie o funkcjonowanie i rozwój całej infrastruktury sieci zakupów: floty aut, lokali, komputerów, reklam itp.
  • współpraca z innymi menedżerami i działami firmy, zwłaszcza wycen i marketingu,
  • analiza raportów z filii i raportowanie dla Zarządu,
  • stałe monitorowanie rynku dostawców,
  • utrzymywanie relacji z kluczowymi dostawcami oraz budowanie ich z nowymi,
  • optymalizacja kosztów procesów i procedur zakupowych,
  • prowadzenie rozmów i kluczowych negocjacji handlowych,
  • wdrażanie nowoczesnych rozwiązań zakupowych z zakresu IT.

oczekujemy

  • doświadczenia w dużej firmie o nowoczesnych standardach zarządzania Działem Handlowym lub Zakupów,
  • doświadczenia w zarządzaniu zespołem rozproszonym,
  • umiejętności wykorzystania strategii marketingowych do zwiększenia skuteczności pracy Działu,
  • doświadczenia w realizacji i analizach inwestycji,
  • sprawności w budowaniu autorytetu,
  • bardzo dobrej znajomości procesów zakupowych i logistycznych,
  • wysokich kompetencji negocjacyjnych,
  • umiejętności strategicznego oraz analitycznego myślenia,
  • bardzo dobrej znajomości MS Office a w szczególności Excel,
  • płynnej komunikacji w języku angielskim.