dyrektor finansowy, gdańsk

lokalizacja
gdańsk, pomorskie
rodzaj pracy
praca stała

liczba wakatów
1
poziom doświadczenia
powyżej 24 miesięcy

rodzaj pracy
praca stała
kategoria
Finanse, Ekonomia
typ umowy
umowa o pracę
system pracy
podstawowy

kontakt w randstad

natalia strojczyk+48 601803623
numer referencyjny
/90/05/2020/NSfar - 63645

opis stanowiska

Międzynarodowe środowisko, wysokie standardy, pracodawca dbający o Twój komfort. Czy tego właśnie zawodowo poszukujesz? Jeśli rozważasz nowe wyzwania i chciałabyś /chciałbyś dołączyć do firmy o skandynawskiej kulturze pracy - czekamy na Ciebie!

oferujemy

  • odpowiedzialne stanowisko oraz dużą swobodę działania
  • atrakcyjne wynagrodzenie oraz pracę w urokliwych okolicach
  • stabilne zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę
  • narzędzia pracy
  • atrakcyjny pakiet świadczeń socjalnych
  • ubezpieczenie zdrowotne
  • dobrą atmosferę pracy
  • pracę w ambitnym i profesjonalnym zespole

zadania

  • odpowiedzialność za realizację polityki finansowej firmy, obszary księgowości, sprawozdawczości, rozliczeń, controllingu
  • kształtowanie i nadzorowanie polityki rachunkowości
  • analiza przepływów pieniężnych oraz zapewnienie płynności finansowej firmy
  • przygotowanie planów finansowych, budżetów i kontrola ich realizacji
  • tworzenie i optymalizacja wewnętrznych procedur dotyczących obszaru finansowego
  • współpraca z bankami, instytucjami finansowymi, pozyskiwanie finansowania zewnętrznego
  • nadzór nad prawidłowym zabezpieczeniem i wykorzystaniem majątku organizacji
  • ocena potencjalnych projektów inwestycyjnych
  • przygotowywanie biznes planów
  • optymalizowanie struktury kosztów i poziomu majątku obrotowego
  • nadzór nad pracą zespołu i współpraca z pozostałymi działami firmy
  • kształtowanie i realizacja strategii finansowej oraz ustalanie planów biznesowych spółki
  • analiza rentowności linii biznesowych, produktów oraz projektów
  • udział w kreowaniu, wdrażaniu i kontrolowaniu bieżącej działalności operacyjnej oraz krótko- i długoterminowej strategii Spółki (zwłaszcza finansowej, inwestycyjnej i sprzedażowej),
  • analiza dokumentów księgowych, bilansów, analiza kosztów, zysków i strat oraz raportowanie sytuacji finansowej do Zarządu

oczekujemy

  • wykształcenie wyższe (preferowane kierunki: finanse, ekonomia, rachunkowość)
  • znajomości języka angielskiego na poziomie zaawansowanym
  • doświadczenie na analogicznym stanowisku w branży FMCG,
  • doświadczenie w procesach zarządzania zmianą i optymalizacjach
  • doświadczenie we wdrażaniu systemu ERP
  • posiadanie gruntownej wiedzy z obszaru zarządzania finansami, rachunkowości finansowej i zarządczej, przepisów podatkowych
  • doświadczenie w pozyskiwaniu źródeł finansowych: UE, programy wsparcia dla przedsiębiorstw
  • doskonałe umiejętności managerskie i interpersonalne
  • umiejętność pracy w warunkach stresu i presji czasu