finance manager, łódź

lokalizacja
łódź, łódzkie
rodzaj pracy
praca stała

liczba wakatów
1
poziom doświadczenia
powyżej 24 miesięcy

rodzaj pracy
praca stała
kategoria
Księgowość, Audyt
typ umowy
umowa o pracę
system pracy
zadaniowy

kontakt w randstad

małgorzata antoniak+48 +48 722 103 002
numer referencyjny
/242/02/2020/MA - 62740

opis stanowiska

Dla naszego klienta, firmy produkcyjnej z Łodzi, poszukujemy osoby na stanowisko - finance manager.

oferujemy

  • możliwość inicjowania i uczestniczenia w ciekawych projektach finansowych
  • samodzielne i odpowiedzialne stanowisko
  • zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę
  • atrakcyjne wynagrodzenie
  • możliwość podejmowania kluczowych dla biznesu decyzji

zadania

  • całościowa obsługa finansowa, w tym: wyliczanie kosztów, prognozowanie oraz tworzenie planów budżetowych, sporządzanie kompletnych sprawozdań finansowych – bilans oraz P&L
  • odpowiedzialność za analizę i kontrolę kosztów oraz ich optymalizację
  • inicjowanie działań mających na celu utrzymanie lub poprawę płynności finansowej firmy
  • bieżąca analiza cen transferowych oraz kontrola i nadzór nad całościową dokumentacją związaną z cenami transferowymi
  • partycypowanie w procesie okresowego zamykania ksiąg rozrachunkowych
  • nadzorowanie codziennych operacji finansowych oraz księgowych
  • nadzór nad procedurami finansowymi pod względem ich zgodności z prawem oraz regulacjami podatkowymi i rachunkowymi
  • zarządzanie podległym zespołem oraz odpowiedzialność za jakość pracy zespołu i zgodność z obowiązującymi regulacjami firmy
  • analiza prognoz przepływów pieniężnych oraz zarządzanie płatnościami i czynnościami windykacyjnymi
  • wspieranie działalności operacyjnej pod kątem podejmowanych decyzji finansowych, ścisła współpraca z zarządem oraz kadrą kierowniczą
  • ścisła współpraca z jednostkami zewnętrznymi takimi jak dostawcy, banki, audytorzy

oczekujemy

  • wyższego wykształcenia z zakresu finansów, ekonomii lub pokrewnych kierunków
  • minimum 5-letniego doświadczenia w pracy w dziale finansowym w firmie produkcyjnej na stanowisku kontrolera / audytora finansowego
  • mile widziane doświadczenie na podobnym stanowisku
  • biegłej znajomości języka angielskiego
  • praktycznej znajomości MSSF
  • mile widziane znajomość GAAP
  • samodzielności i decyzyjności w działaniu
  • doświadczenia w samodzielnym przygotowywaniu budżetów, prognoz oraz umiejętności właściwej interpretacji ich realizacji i odchyleń
  • umiejętności analitycznego myślenia i inicjowania zmian
  • umiejętności komunikacyjnych
  • asertywnej postawy
  • doświadczenia w zarządzaniu zespołem