główny księgowy, lublin

lokalizacja
lublin, lubelskie
rodzaj pracy
praca stała

liczba wakatów
1
poziom doświadczenia
powyżej 24 miesięcy

rodzaj pracy
praca stała
kategoria
Księgowość, Audyt
typ umowy
umowa o pracę
system pracy
podstawowy

kontakt w randstad

dagmara pochylczuk+48 695951787
numer referencyjny
/304/04/2019/DP - 57919

opis stanowiska

Dla naszego klienta - wiodącego producenta na potrzeby przemysłu motoryzacyjnego - poszukujemy osoby na stanowisko Głównego Księgowego.

oferujemy

  • stabilne zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę
  • atrakcyjne wynagrodzenie z premiami miesięcznymi
  • pracę w międzynarodowym i dynamicznym środowisku
  • pakiet socjalny

zadania

  • ewidencja zakupu - import spoza UE (dokumenty celne, VAT, dokumenty transportu)
  • rozliczanie kosztów produkcji i planowanie kosztów (pełna ewidencja kosztów na kontach zespołu "4" i "5"), z uwzględnieniem działalności w SSE oraz poza SSE
  • comiesięczne obliczanie wyniku finansowego (wstępnie i ostateczne)
  • opracowanie sprawozdań finansowych, raportów i analiz kosztowych, w tym danych do sprawozdania grupowego dla spółki matki
  • kontrola sald oraz monitoring należności
  • ewidencja i wycena środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych, monitorowanie zadań inwestycyjnych
  • przygotowanie i nadzór nad inwentaryzacją
  • współpraca z audytorami finansowymi (audyt księgowy, dane do pakietu grupowego, ceny transferowe)
  • rozliczenie spłat kredytów i pożyczek (w tym walutowych), leasingów, odsetek i gwarancji kredytowych
  • współpraca z bankami w zakresie monitoringu kredytowego
  • rozliczanie przychodów i kosztów z tytułu dotacji z funduszy unijnych
  • raportowanie do GUS

oczekujemy

  • wykształcenia wyższego kierunkowego (ekonomia, finanse i rachunkowość, itp.)
  • min. 3-letniego doświadczenia pracy na podobnym stanowisku w firmie produkcyjnej
  • znajomości przepisów podatkowych, celno - skarbowych
  • znajomości przepisów VAT i CIT, UoR
  • znajomości języka angielskiego w stopniu komunikatywnym
  • znajomości MS Office, CDN
  • mile widziana znajomość zagadnień z zakresu stref ekonomicznych