główny/a księgowy/a, micigózd

lokalizacja
micigózd, świętokrzyskie
rodzaj pracy
praca stała

liczba wakatów
1
poziom doświadczenia
powyżej 24 miesięcy

rodzaj pracy
praca stała
kategoria
Księgowość, Audyt
typ umowy
umowa o pracę
system pracy
podstawowy

kontakt w randstad

małgorzata antoniak+48 +48 722 103 002
numer referencyjny
/498/11/2019/MA - 61706

opis stanowiska

Posiadasz doświadczenie w prowadzeniu pełnej księgowości w spółkach handlowych i produkcyjnych? Jeśli tak to zaaplikuj do nas i rozwijaj swoją karierę z naszym klientem - właścicielem biura konsultingowo-handlowego świadczącego usługi księgowe dla podmiotów wewnętrznych.

oferujemy

  • atrakcyjne wynagrodzenie
  • stabilne zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę
  • ciekawą pracę pełną wyzwań
  • możliwość dalszego rozwoju zawodowego

zadania

  • prowadzenie pełnej księgowości kilkunastu podmiotów zgodnie z obowiązującymi przepisami ustawy o rachunkowości oraz przepisami podatkowymi
  • nadzór nad poprawnością dokumentów finansowych i księgowych, kontrola formalno-prawna, rachunkowa i merytoryczna dokumentów
  • sporządzanie deklaracji podatkowych, sprawozdań finansowych według ustawy o rachunkowości oraz naliczanie podatków (CIT, PIT)
  • zarządzanie kilkuosobowym zespołem i współpraca z Dyrektorem Finansowym oraz innymi działami
  • pełna współpraca z organami oraz instytucjami zewnętrznymi – US, banki, instytucje finansujące, ubezpieczyciele, GUS, INTRASTAT
  • odpowiedzialność za opracowanie planu kont
  • odpowiedzialność za procedurę potwierdzania sald z kontrahentami, rozliczanie inwentaryzacji aktywów firmy, prowadzenie wszystkich ewidencji księgowych
  • przygotowywanie sprawozdań i raportów na potrzeby zarządu, banków oraz instytucji zewnętrznych
  • nadzór nad prawidłowym obiegiem dokumentów księgowych
  • nadzór nad prawidłowością rozliczeń podatkowych
  • nadzór merytoryczny i organizacyjny nad działem księgowości
  • kontrola prawidłowości prowadzenia ewidencji środków trwałych oraz naliczania amortyzacji

oczekujemy

  • kilkuletnie doświadczenie na stanowisku głównego/ej księgowego/ej (pełna księgowość),
  • wykształcenia wyższego (finanse, rachunkowość, ekonomia)
  • praktycznej znajomości zasad rachunkowości, przepisów podatkowych (CIT, PIT, VAT)
  • doświadczenia w zarządzaniu kilkuosobowym zespołem
  • samodzielności i bardzo dobrej organizacji pracy
  • umiejętności analitycznego myślenia
  • posiadania certyfikacji zawodu Głównego Księgowego wydane przez Ministerstwo Finansów
  • znajomości pracy w systemie Enova - będzie to dodatkowym atutem