główny/a księgowy/a, mińsk mazowiecki

lokalizacja
mińsk mazowiecki, mazowieckie
rodzaj pracy
praca stała

liczba wakatów
1
poziom doświadczenia
powyżej 24 miesięcy

rodzaj pracy
praca stała
kategoria
Finanse, Ekonomia
typ umowy
umowa o pracę
system pracy
równoważny

kontakt w randstad

aleksandra szpak+48 605408801
numer referencyjny
/174/09/2020/AS - 65460

opis stanowiska

Jesteś otwarta/y na nowe wyzwania? Masz doświadczenie w zarządzaniu zespołem i szeroką wiedzę w zakresie księgowości w firmie produkcyjnej? Jeśli chciał(a)byś się dalej rozwijać się w obszarze finansów oraz być partnerem biznesowym dla firmy to ta oferta jest dla Ciebie

oferujemy

  • zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę
  • samodzielność w realizacji powierzonych zadań
  • wynagrodzenie odpowiadające posiadanej wiedzy oraz kompetencjom

zadania

  • nadzór merytoryczny i organizacyjny nad działem księgowości
  • prowadzenie ksiąg rachunkowych, dokumentacji, rozliczeń podatkowych zgodnie z przepisami ustawy o rachunkowości i przepisami prawa podatkowego
  • przygotowywanie sprawozdań finansowych, analiz i raportów na potrzeby firmy
  • weryfikacja i kontrola poprawności zapisów na kontach i wykonywanie procedur zamknięcia miesiąca
  • uzgadnianie i nadzorowanie całości prowadzonej ewidencji w zakresie podatku VAT i rozliczanie VAT (WDT)
  • przygotowywanie deklaracji podatkowych
  • utrzymywanie zgodności wszystkich kont bilansowych do celów finansowych i podatkowych
  • kontaktowanie się i współpraca z instytucjami zewnętrznymi
  • kontrola właściwego obiegu, kompletowania, przechowywania i archiwizacji dokumentów księgowych

oczekujemy

  • kilkuletniego doświadczenia na podobnym stanowisku w firmie produkcyjnej
  • wykształcenie wyższego kierunkowe (w obszarze rachunkowości, ekonomii, finansów)
  • bardzo dobrej znajomości zasad rachunkowości oraz przepisów prawa podatkowego
  • umiejętność zarządzania i koordynowania pracy zespołu
  • praktyczna znajomość MS Office w szczególności MS Excel
  • zdolności analityczne, zorganizowanie i dbałość o szczegóły
  • znajomość języka angielskiego mile widziana