księgowy z językiem angielskim i/lub niemieckim, katowice

lokalizacja
katowice, śląskie
rodzaj pracy
praca stała

liczba wakatów
1
poziom doświadczenia
6-12 miesięcy

rodzaj pracy
praca stała
kategoria
Księgowość, Audyt
typ umowy
umowa o pracę
system pracy
podstawowy

kontakt w randstad

żaneta musiał+48 693 503 233
numer referencyjny
/225/03/2019/AC - 57258

opis stanowiska

Posiadasz doświadczenie w pracy w dziale finansowo - księgowym i płynnie posługujesz się językiem angielskim /niemieckim? Masz szansę podjąć pracę z perspektywami na dalszy rozwój w międzynarodowej firmie.

oferujemy

  • umowę o pracę i atrakcyjne wynagrodzenie
  • elastyczny czas pracy
  • szeroki pakiet benefitów (system kafeteryjny, prywatna opieka medyczna, ubezpieczenie)
  • użycie języka obcego w codziennej pracy
  • realne możliwości rozwoju Twoich kompetencji

zadania

  • realizacja zadań związanych z pracą w obszarze zobowiązań, należności, księgi głównej
  • w zależności od działu:
  1. księgowanie wyciągów bankowych i alokowanie płatności przychodzących
  2. księgowanie faktur od dostawców i przygotowywanie płatności
  3. przygotowanie sprawozdań finansowych/raportów okresowych; wykonywanie księgowań w księdze głównej, prowadzenie rejestru środków trwałych, rozliczeń międzyokresowych itp.; uzgadnianie sald księgi głównej z dziennikami pomocniczymi; konsolidacja oraz potwierdzanie sald oraz transakcji w spółkach grupy
  • udział w czynnościach związanych z zamknięciem miesiąca
  • utrzymywanie kontaktu z dostawcami (monitoring należności / terminów płatności, uzgadnianie salda rozrachunków itp.)
  • utrzymywanie kontaktu z pracownikami działu sprzedaży / zakupów klienta
  • tworzenie i aktualizacja dokumentacji procesowej
  • zapewnienie zgodności działań z procedurami
  • aktywna współpraca z innymi działami oraz jednostkami zagranicznymi firmy

oczekujemy

  • mile widziane doświadczenie w obszarze księgowości, szczególnie w obszarze BPO/SSC
  • wykształcenia min. licencjackiego w obszarze finansów, rachunkowości lub pokrewnych
  • bardzo dobrej znajomości języka niemieckiego i/ lub angielskiego
  • bardzo dobrej znajomości pakietu MS Office, w szczególności Excel
  • zdolności analitycznego myślenia