r&d engineer, gdańsk

lokalizacja
gdańsk, pomorskie
rodzaj pracy
praca stała

liczba wakatów
1
poziom doświadczenia
powyżej 24 miesięcy

rodzaj pracy
praca stała
kategoria
Technologie informatyczne (IT)
typ umowy
kontrakt
system pracy
równoważny

kontakt w randstad

lucjan dybczak+48 605306803
numer referencyjny
/305/10/2020/LD - 66120

opis stanowiska

oferujemy

  • stabilne zatrudnienie – umowa o pracę (ale jesteśmy także otwarci na umowę B2B)
  • przyjazny proces rekrutacyjny prowadzony w pełni zdalnie
  • pełną dowolność co do miejsca pracy – po okresie pandemii możesz pracować w trybie home office lub z naszego biura (obecnie wszyscy pracujemy zdalnie)
  • pracę w dynamicznym środowisku oraz przyjaznym i nastawionym na współpracę zespole
  • dofinansowanie do codziennych obiadów
  • w biurze zapewniamy darmowe śniadania, świeże soki z owoców i warzyw oraz ciepłe i zimne napoje do wyboru
  • zwrot kosztów dojazdu do pracy oraz dodatkowy bonus za bieganie do pracy lub dojazdy rowerem
  • prywatną opiekę medyczną, kartę Multisport, ubezpieczenie na życie
  • wspólne wyjścia po pracy, świętowanie urodzin i rocznic, firmowe imprezy integracyjne
  • bezpłatny udział w szkoleniach oraz w kursach językowych

zadania

  • rozwój konferencyjnej aplikacji serwerowej (backend) napisanej w Java
  • wpływ na wybór technologii i kierunek rozwoju obecnych rozwiązań, pozwalających na zwiększenie wydajności, skalowalności, bezpieczeństwa w każdym obszarze
  • utrzymanie istniejącej infrastruktury

oczekujemy

  • posiadasz minimum 3 lata doświadczenia w programowaniu w języku Java
  • masz doświadczenie w programowaniu w innych językach programowania
  • wyróżnia Cię łatwość przełączania się pomiędzy programowaniem obiektowym a strukturalnym
  • bardzo dobrze znasz zagadnienia związane z komunikacją client-server
  • posiadasz doświadczenie przy tworzeniu aplikacji wykorzystujących websocket’y
  • cechuje Cię umiejętność szybkiego przystosowania się do pracy w nieznanym dotychczas języku bądź środowisku
  • znasz systemy unix/linux (posiadasz umiejętność pisania prostych skryptów w shell’u)
  • wyróżnia Cię wysoki poziom samoorganizacji, umiejętność podejmowania decyzji
  • Twoją silną stroną jest umiejętność współtworzenia nowych rozwiązań, zarówno biznesowych, jak i technicznych
  • posługujesz się językiem polskim i angielskim na poziomie min. komunikatywnym

mile widziane:

  • doświadczenie w programowaniu w języku C,
  • doświadczenie w pracy w rozwiązaniach chmurowych (np. amazon, digitalocean)
  • znajomość systemów do kolejkowania wiadomości/zadań
  • znajomość zagadnień związanych z transmisją audio/video