samodzielna księgowa/ samodzielny księgowy, poznań

lokalizacja
poznań, wielkopolskie
rodzaj pracy
praca stała

liczba wakatów
1
poziom doświadczenia
powyżej 24 miesięcy

rodzaj pracy
praca stała
kategoria
Księgowość, Audyt
typ umowy
umowa o pracę
system pracy
podstawowy

kontakt w randstad

adrianna piech+48 667 800 641
numer referencyjny
/517/03/2021/AP - 68975

opis stanowiska

Posiadasz doświadczanie na stanowisku księgowej/księgowego w firmie produkcyjnej? Chcesz dalej rozwijać się w tej dziedzinie w międzynarodowej firmie o stabilnej pozycji na rynku? Świetnie się składa! Mamy dla Ciebie idealną ofertę pracy na stanowisku księgowej/ księgowego.

oferujemy

  • możliwość doskonalenia i zdobywania nowych umiejętności w obszarze księgowości
  • pracę w młodym i dynamicznym zespole w bardzo szybko rozwijającej się, międzynarodowej organizacji
  • Stabilne zatrudnienie w oparciu o umowę o prace
  • imprezy integracyjne
  • atrakcyjne wynagrodzenie
  • pakiet benefitów: prywatna opieka medyczna, karta sportowa

zadania

  • przygotowywanie deklaracji VDEK / JPK oraz deklaracji podsumowującej
  • weryfikacja poprawności ewidencji podatku od towarów i usług oraz dokumentów w zakresie : eksportu, WDT, WNT i importu usług
  • rozliczanie i uzgadnianie kont rozliczeniowych podatku VAT
  • współudział w zamknięciu miesiąca i przygotowywanie potrzebnych kalkulacji m.in. dla WHT
  • księgowania związane z zamknięciem miesiąca (np. rezerwy, RMK, odpisy aktualizujące)

oczekujemy

  • znajomości zasad rachunkowości
  • znajomości przepisów prawa podatkowego (w szczególności CIT, VAT, WHT, MDR, ordynacja podatkowa)
  • dobrej znajomości MS Office, w szczególności Excel
  • zdolności analityczne
  • samodzielności w pozyskiwaniu wiedzy i danych
  • umiejętności pracy w zespole