samodzielna księgowa/samodzielny księgowy, opole

lokalizacja
opole, opolskie
rodzaj pracy
praca stała

liczba wakatów
1
poziom doświadczenia
powyżej 24 miesięcy

rodzaj pracy
praca stała
kategoria
Finanse, Ekonomia
typ umowy
umowa o pracę
system pracy
podstawowy

kontakt w randstad

magdalena kucharczyk+48 605 264 417
numer referencyjny
/646/03/2021/MK - 69105

opis stanowiska

Międzynarodowa firma produkcyjna poszukuje specjalistów w obszarze księgowości!

Zapraszamy do aplikacji i tym samym do kolejnego kroku w Twojej karierze zawodowej!

oferujemy

  • stabilne zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę bezpośrednio z Klientem
  • szkolenia oraz narzędzia niezbędne do wykonywania powierzonych obowiązków
  • pakiet socjalny
  • ubezpieczenie zdrowotne

zadania

  • księgowanie i rozliczanie dokumentów księgowych (m.in. faktury za zakup materiałów, faktury kosztowe, rachunki i inne dokumenty księgowe, wyciągi bankowe, listy płac, delegacje)
  • wystawianie faktur sprzedaży
  • wprowadzanie płatności do systemów bankowych
  • analiza zapisów księgowych i uzgadnianie kont księgowych, należności oraz zobowiązań
  • ewidencja środków trwałych i wartości niematerialnych i prawnych
  • sporządzanie deklaracji podatkowych
  • udział w procesie zamknięcia miesiąca i roku obrotowego
  • koordynowanie procesów księgowych i podatkowych
  • sporządzanie zestawień i raportów
  • przygotowanie sprawozdań do Urzędu Statystycznego i do Narodowego Banku Polskiego - zgodnie z wymaganymi terminami
  • współpraca z instytucjami zewnętrznymi (US, GUS, NBP)

oczekujemy

  • wykształcenie wyższe kierunkowe (rachunkowość, ekonomia, finanse)
  • doświadczenie zawodowe w pracy na podobnym stanowisku (min. 5-7 lat) w firmie produkcyjnej
  • dobra znajomość zagadnień i przepisów prawa podatkowego (VAT, CIT) oraz ustawy o rachunkowości
  • znajomość języka angielskiego
  • znajomość systemu Comarch XL oraz pakietu MS Office
  • umiejętność analitycznego myślenia
  • aktywne podejmowanie zadań i umiejętność pracy w zespole
  • dyspozycyjność (termin raportowania miesięcznego w firmie przypada 3 dzień kalendarzowy po zamknięciu miesiąca)