samodzielna/y księgowa/y, płock

lokalizacja
płock, mazowieckie
rodzaj pracy
praca stała

liczba wakatów
1
poziom doświadczenia
powyżej 24 miesięcy

rodzaj pracy
praca stała
kategoria
Finanse, Ekonomia
typ umowy
umowa o pracę
system pracy
podstawowy

kontakt w randstad

martyna delura+48 697 502 885
numer referencyjny
/83/09/2020/MD - 65383

opis stanowiska

masz kilkuletnie doświadczenie w pełnej księgowości?lubisz pracować z Klientem? chcesz byc częścią ciekawych projektów, współpracować z firmami z nowoczesnych branż? Jeśli tak, to zapoznaj się z naszą ofertą i aplikuj!

oferujemy

  • zatrudnienie na podstawie umowy o pracę w pełnym wymiarze godzin,
  • pracę w Płocku, w znanej w swojej branży firmie,
  • możliwość nauczenia się nowych programów księgowych-nie wymagana znajomość Comarch Optima,
  • raportowanie i wsparcie Głównej Ksiegowej, oraz pomoc Asystentów,
  • możliwość częściowej pracy zdalnej,
  • szkolenia zewnętrzne i wewnętrzne

zadania

  • samodzielne prowadzenie pełnej księgowości spółek prawa handlowego (praca ta nadal podlega nadzorowi Managera/Głównego Księgowego),
  • samodzielne księgowanie oraz weryfikacja i księgowanie dokumentów wcześniej wprowadzonych przez asystenta/młodszego księgowego,
  • akceptacja merytoryczna i formalna dokumentów księgowych,
  • rozliczanie i ujmowanie w księgach bardziej złożonych zdarzeń gospodarczych
  • zamknięcie miesiąca oraz dokonanie uzgodnienia sald na kontach, weryfikacja obrotówki,
  • sprawdzenie poprawności deklaracji VAT oraz kalkulacji CIT,
  • sporządzanie sprawozdań finansowych,
  • sporządzanie raportów dla klientów,
  • uczestnictwo w badaniu sprawozdania finansowego – przygotowanie dokumentacji wymaganej od biegłych,
  • współpraca z instytucjami zewnętrznymi (US, ZUS, GUS, NBP), przygotowanie sprawozdań wymaganych np. przez GUS, NBP, itp.,
  • przygotowanie dokumentacji do kontroli skarbowych,
  • kontakt z bankami i instytucjami finansowymi w imieniu klientów (np. w celu dostarczenia odpowiednich informacji i wyjaśnień),
  • operacyjny kontakt z klientami.

oczekujemy

  • doświadczenia w pracy w biurze księgowym i chęci pracy z Klientem
  • znajomości przepisów z zakresu rachunkowości i prawa podatkowego
  • samodzielności i umiejętności organizowania pracy własnej
  • znajomości programów Optima-mile widziane
  • sumienności, odpowiedzialności i dokładności w wykonywanych zadaniach
  • umiejętność i chęć uczenia się