senior ap accountant with german, poznań

lokalizacja
poznań, wielkopolskie
rodzaj pracy
praca stała

liczba wakatów
1

rodzaj pracy
praca stała
kategoria
Finanse, Ekonomia

kontakt w randstad

urszula krajewska+48 609 306 704
numer referencyjny
/546/09/2018/UK - 54161

opis stanowiska

Znasz język niemiecki i masz doświadczenie w realizacji procesów księgowych? Mamy dla Ciebie ofertę!

oferujemy

  • poszerzenie doświadczenia w realizacji procesów księgowych
  • współpracę w środowisku międzynarodowym
  • elastyczne godziny rozpoczęcia pracy
  • pracę w wygodnym i nowoczesnym biurze, przystosowanym do potrzeb osób niepełnosprawnych
  • indywidualny plan szkoleń i wdrożenia
  • pakiet socjalny (ubezpieczenie medyczne, karta Multisport, ubezpieczenie na życie, kursy językowe w firmie, dodatek wakacyjny, dofinansowanie miejsc parkingowych oraz żłobka i przedszkola)
  • możliwość wykonywania części pracy zdalnie (home office)

zadania

  • księgowanie faktur krajowych i zagranicznych w programie SAP
  • weryfikacja faktur pod kątem zgodności z wymogami niemieckiego prawa
  • pisemne i telefoniczne udzielanie informacji dostawcom i klientom niemieckojęzycznym na temat faktur i płatności
  • opracowywanie reklamacji od dostawców w języku niemieckim (reklamacyjny portal firmowy)
  • przygotowywanie zestawień i analiz dotyczących m.in. obiegu dokumentacji lub nadzoru nad automatyzacją (SAP, MS Excel)
  • udział w dodatkowych projektach wpływających na funkcjonowanie zespołu lub firmy

oczekujemy

  • znajomości języka niemieckiego min na poziomie B2
  • znajomość języka angielskiego będzie mile widziana
  • mile widziane wykształcenie z zakresu: finanse, rachunkowość, ekonomia i podobne lub filologia germańska
  • znajomości pakietu MS Office (MS Word, MS Excel)
  • umiejętności organizacji własnej pracy
  • podejmowania inicjatywy, zaangażowania i chęci do udziału w dodatkowych projektach
  • umiejętności pracy w grupie, komunikatywności
  • elastycznego podejścia do analizy i rozwiązywania problemów