specjalista bhp, poznań

lokalizacja
poznań, wielkopolskie
rodzaj pracy
praca stała

liczba wakatów
1
poziom doświadczenia
12-24 miesiące

rodzaj pracy
praca stała
kategoria
Inne
typ umowy
umowa o pracę
system pracy
2-zmianowy

kontakt w randstad

natalia lachowicz+48 609537703
numer referencyjny
/372/06/2019/NL2 - 59102

opis stanowiska

Szukasz nowych możliwości zawodowych ? Masz doświadczenie w obszarze BHP ? Nie zwlekaj! Aplikuj!

oferujemy

  • stabilne zatrudnienie w ramach umowy o pracę
  • atrakcyjne wynagrodzenie
  • możliwości rozwoju zawodowego
  • pracę w międzynarodowym, dynamicznym środowisku

zadania

  • pełnienie roli specjalisty ds. bezpieczeństwa w centrum logistycznym; wdrażanie wszystkich obszarów globalnego programu bezpieczeństwa zgodnie z instrukcjami Kierownika ds. bezpieczeństwa na poziomie regionalnym
  • motywowanie i inspirowanie całego personelu do zaangażowanego przestrzegania standardów bezpieczeństwa oraz dbałości o bezpieczeństwo w miejscu pracy
  • prowadzenie szkoleń dla partnerów z zakresu zaobserwowanych nawyków w miejscu pracy
  • wspomaganie działań kierownictwa na rzecz zapewnienia zgodności z wymaganiami korporacyjnego programu bezpieczeństwa oraz obowiązującym prawem. Prowadzenie dziennych, tygodniowych i miesięcznych kontroli w celu stwierdzenia naruszeń regulaminów i zagrożeń oraz zidentyfikowania potencjalnych usprawnień; informowanie kierownictwa o wynikach takiej kontroli
  • ocena ryzyka związanego z wykonywanymi pracami (analiza zagrożeń) oraz wprowadzanymi nowymi urządzeniami
  • rekomendowanie kierownictwu odpowiednich środków redukcji ryzyka, w tym rozwiązań ergonomicznych
  • wspomaganie sprawnej realizacji procesu badania incydentow, wypadków
  • sporządzanie dokładnych sprawozdań dziennych, tygodniowych i miesięcznych, przeznaczonych dla kierownictwa na terenie centrum oraz do korporacyjnych systemów raportowania
  • prowadzenie wymaganej dokumentacji formalnej zgodnie ze standardami firmy
  • zapewnienie wsparcia partnerom, dostawcom, gościom lub wizytatorom, którzy potrzebują natychmiastowej pomocy lub opieki medycznej
  • bezzwłoczne wprowadzanie informacji o incydentach do bazy danych Metrics
  • sporządzanie dokumentacji powypadkowej, analiza danych dotyczących wypadków, a także analizowanie nowych procesów i maszyn pod kątem potencjalnego niebezpieczeństwa; prowadzenie analizy zagrożeń i oceny bezpieczeństwa dla danego stanowiska pracy
  • prowadzenie wizji i audytów bezpieczeństwa
  • prowadzenie szkoleń i pomaganie innym osobom (Kierownikom obszarów, członkom zespołu ds. bezpieczeństwa, itd.) w realizacji zadań z zakresu bezpieczeństwa (wykonywaniu audytów, przestrzeganiu regulaminów, itp.)
  • realizacja szkoleń BHP na konkretny temat zgodnie z wymaganiami Kierownika ds. bezpieczeństwa
  • podejmowanie aktywnych działań mających na celu budowanie świadomości w obszarze BHP, w szczególności mającej na celu eliminację wypadków i zagrożeń wypadkowych

oczekujemy

  • wykształcenia co najmniej na poziomie licencjata / inżyniera; preferowane wykształcenie w dziedzinie związanej z bezpieczeństwem i higieną pracy
  • b.dobrej znajomości pakietu Microsoft Office
  • doświadczenia w podejmowaniu działań w sytuacjach wyjątkowych, stresujących
  • elastyczności i dyspozycyjności do pracy w systemie zmianowym (4 dni w tygodniu/40 h wraz ze zmianą nocną)
  • umiejętności komunikacji w j.angielskim (min. B1/B2)
  • dobrych umiejętności w zakresie komunikacji, pracy zespołowej, analizy, oceny sytuacji i zorientowania na klienta
  • doświadczenia w zarządzaniu zgłoszeniami dotyczącymi odszkodowań pracowniczych
  • bardzo dobrej znajomości przepisów prawnych w zakresie BHP
  • dynamizmu, wysokich umiejętności organizacyjnych oraz skuteczności działania
  • kreatywności w promowaniu kultury bezpieczeństwa pracy oraz w ciągłym dążeniu do tworzenia bezwypadkowego środowiska pracy
  • znajomości nowoczesnych narzędzi analizy wypadków i oceny ryzyka