starszy analityk finansowy, rzeszów

lokalizacja
rzeszów, podkarpackie
rodzaj pracy
praca stała

liczba wakatów
1
poziom doświadczenia
powyżej 24 miesięcy

rodzaj pracy
praca stała
kategoria
Finanse, Ekonomia
typ umowy
umowa o pracę
system pracy
podstawowy

kontakt w randstad

anna tomczyk+48 +697240312
numer referencyjny
/527/03/2021/AT - 68983

opis stanowiska

Dla naszego klienta, firmy produkcyjnej o stabilnej pozycji na rynku, pohukujemy kandydatów na stanowisko Starszego Analityka Finansowego.

oferujemy

  • stabilne zatrudnienie w międzynarodowej organizacji,
  • konkurencyjny pakiet wynagrodzeń,
  • bogaty pakiet socjalny m.in: ubezpieczenie grupowe, prywatną opiekę medyczną, kartę Multisport,
  • możliwość rozwoju w firmie branży automotive,
  • styczność z innowacyjnymi rozwiązaniami technologicznymi i organizacyjnymi.

zadania

  • samodzielna koordynacja procesu budżetowania i prognozowania poszczególnych projektów obszarów biznesowych,
  • aktywny udział w tworzeniu zbiorczego budżetu firmy i planowaniu działań wspierających jego realizację,
  • aktywny udział w procesie zamknięcia miesiąca oraz dostarczanie ujednoliconej informacji zarządczej (finansowej i niefinansowej),
  • sporządzanie cyklicznych raportów finansowych oraz analiz ad hoc,
  • inicjowanie doradczej roli kontroli w prowadzeniu biznesu – wspomaganie decyzji managerskich, proponowanie kierunków poprawy efektywności i rentowności działań oraz inicjowanie usprawnień procesów kontrolingowych,
  • współdziałanie z innymi działami (Logistyki, Produkcji, Zakupów, HR, IT, Jakości, Engineeringu) w celu realizacji zadań,
  • nawiązywanie i utrzymywanie kontaktów z zewnętrznymi instytucjami oraz kontrahentami,
  • współpraca z audytorem zewnętrznym i wewnętrznym.

oczekujemy

  • minimum 4 letnie doświadczenie zawodowe w obszarze księgowości/finansów,
  • wykształcenie wyższe - preferowane o profilu ekonomiczno-finansowym,
  • kwalifikacje typu: CPA, ACCA, Biegły Rewident - jako plus,
  • znajomość standardów sprawozdawczości finansowej: MSR, MSSF, US GAAP,
  • pełna znajomość lokalnych zagadnień księgowych (PAS) oraz podatkowych,
  • znajomość kalkulacji kosztów produkcji,
  • znajomość zintegrowanych systemów ERP (preferowany SAP),
  • biegła znajomość używanego oprogramowania finansowego - biegła obsługa komputera, znajomość pakietu MS Office,
  • umiejętność podejmowania racjonalnych decyzji,
  • wysoko rozwinięte umiejętności analityczne,
  • umiejętność efektywnego rozwiązywania problemów,
  • odpowiedzialność, zaangażowanie i skrupulatność,
  • wysoki poziom komunikacji interpersonalnej,
  • bardzo dobra znajomość języka angielskiego.