starszy programista embedded linux, wrocław

lokalizacja
wrocław, dolnośląskie
rodzaj pracy
praca stała

liczba wakatów
1
poziom doświadczenia
powyżej 24 miesięcy

rodzaj pracy
praca stała
kategoria
Technologie informatyczne (IT)
typ umowy
umowa o pracę
system pracy
podstawowy

kontakt w randstad

przemysław kozołup+48 697 800 526
numer referencyjny
/394/03/2021/PK - 68842

opis stanowiska

Dla naszego klienta, do działu Software Development poszukujemy Starszego Programistę Embedded Linux.

oferujemy

  • możliwość rozwoju zawodowego w międzynarodowym środowisku;
  • możliwość pogłębiania wiedzy (szkolenia specjalistyczne oraz językowe);
  • pakiety: medyczny, socjalny;
  • karta sportowa lub dodatek wakacyjny (,,wczasy pod gruszą");
  • jednorazowa premia roczna;
  • elastyczny czas pracy;
  • praca niemal w 100% zdalna w obecnym okresie (konieczność pojawienia się w biurze tylko w pojedynczych sytuacjach);
  • dopłata do dojazdów lub pakiet relokacyjny;
  • studia (inżynierskie, magisterskie, podyplomowe);
  • bonusy świąteczne i wiele innych.

zadania

  • rozwój oprogramowania w pełnym cyklu życia: projektowanie, rozwój oprogramowania, testy jednostkowe, dokumentację;
  • aktywny wpływ na tworzenie platformy sprzętowej będącej podstawą dla przyszłych produktów;
  • budowanie know-how w obszarze embedded Linux we wrocławskiej lokalizacji firmy;
  • współpraca z projektantami hardware'u.

oczekujemy

  • min. 5 lat doświadczenia jako programista układów embedded w C/C++ na platformie Linux;
  • znajomości narzędzi do budowania kernel Linux (Yocto lub Buildroot);
  • doświadczenia w pisaniu sterowników w systemach wbudowanych na systemie embedded Linux np. I2C, SPI, RS232/485, CAN;
  • wiedzy w zakresie elektroniki cyfrowej i analogowej umożliwiającej czytanie schematów;
  • dobrego zrozumienia wbudowanych narzędzi programistycznych (kompilatory, debuggery, profilery);

Dodatkowymi atutami będą:

  • doświadczenie z protokołami sieciowymi, w tym TCP/IP;
  • praktyczna znajomość projektu U-Boot;
  • praktyczna znajomość projektów uClinux/Zephyr;
  • znajomość metodologii TDD.