tax specialist/advisor, warszawa

lokalizacja
warszawa, mazowieckie
rodzaj pracy
praca stała

liczba wakatów
1

rodzaj pracy
praca stała
kategoria
Finanse, Ekonomia

kontakt w randstad

aleksandra jaworska+48 605066031
numer referencyjny
/517/10/2018/AJ - 54674

opis stanowiska

Jeśli interesujesz się przepisami prawa podatkowego? Skutecznie wyszukujesz obszary potencjalnej optymalizacji podatkowej i dbasz o efektywne wdrożenie zmian? Jesteś osobą komunikatywną, proaktywną o analitycznym umyśle. Dołącz do zespołu mojego klienta - firmy z branży FMCG Aplikuj na stanowisko tax specialist.

oferujemy

  • stabilne zatrudnienie na podstawie umowy o pracę
  • bogaty pakiet benefitów
  • wysoką kulturę pracy i bardzo dobrą atmosferę

zadania

  • identyfikowanie obszarów potencjalnej optymalizacji podatkowej jak i ryzyka podatkowego,
  • monitorowanie zmian przepisów prawa podatkowego oraz ich wdrożenie
  • weryfikację danych finansowo-księgowych pod kątem podatkowym,
  • aktualizowanie oraz samodzielne zdobywanie wiedzy fachowej i przekazywanie jej innym.
  • przeprowadzanie analiz stanowisk organów podatkowych oraz orzecznictwa sądów administracyjnych, formułowanie rekomendacji dla Klienta wewnętrznego oraz zapewnienie ich wdrożenia,
  • kontakt z organami podatkowymi
  • współpraca w przygotowaniu dokumentacji cen transferowych,
  • koordynacja przygotowania kalkulacji podatku dochodowego oraz złożenia zeznań podatkowych,
  • udział w kontrolach przeprowadzanych przez organy podatkowe oraz obsługa audytów wewnętrznych,
  • bezpośrednie raportowanie do Dyrektora Finansowego

oczekujemy

  • wykształcenie wyższe kierunkowe: Finanse , Rachunkowość, Ekonomia
  • minimum 5 letnie doświadczenie w pracy w obszarze podatków
  • doświadczenie w pracy w międzynarodowej firmie z branży FMCG -mile widziane
  • praktyczna wiedza w zakresie podatków VAT, CIT, podatku u źródła
  • doświadczenie w rozliczeniu podatku VAT za zarządzanie loterią i nagrodami
  • umiejętność przygotowania dokumentów dotyczących cen transferowych
  • bardzo dobra znajomość języka angielskiego
  • komunikatywność, umiejętność efektywnej współpracy w zespole
  • otwartość umysłu
  • mile widziana znajomość obsługi SAP