Planowanie harmonogramów pracy w excelu i prowadzenie papierowych ewidencji czasu pracy to koszmar każdego pracownika działu HR. Teraz kiedy mamy rozwiązania technologiczne, które pozwalają przygotować miesięczny grafik niemal za jednym kliknięciem, naprawdę trudno jest nie patrzeć na tradycyjnie metody pracy jak na stratę czasu. 

W Randstad korzystamy z platformy myRandstad WorkTime, która zdecydowanie ułatwia życie naszym klientom. Eliminuje pracę z plikami excel, które często są bardzo zawodne w przypadku planowania harmonogramów pracy i ewidencjonowania czasu pracy pracowników. Funkcja auto-schedule oraz mechanizmy weryfikacji poprawności planu i ewidencji pozwalają wyeliminować błędy, które zdarzały się do tej pory w arkuszach. Czas, który nasi klienci poświęcali kiedyś na ewidencję w excelu, teraz mogą przeznaczyć na działania mające bezpośredni wpływ na rozwój ich firmy.

Przyjrzyjmy się bliżej temu, jak WorkTime działa w praktyce.

w jaki sposób myrandstad WorkTime usprawni funkcjonowanie Twojej firmy?

Aplikacje myRandstad WorkTime i myRandstad mobile app skupiają się na tworzeniu możliwości przejrzystej i efektywnej komunikacji pomiędzy pracownikiem, przełożonym i działem rozliczeń, dzięki czemu usprawniają proces planowania, ewidencjonowania i rozliczania czasu pracy. Z powodzeniem wprowadziliśmy je w ponad 80 firmach, które zdecydowały się zautomatyzować administracyjne procesy HR. 

Sprawdź, jak usprawniliśmy prowadzenie ewidencji czasu pracy u naszego klienta. Pobierz case study.

aplikacja przeznaczona dla pracowników

Sprawdźmy, jak działa mobilna aplikacja, z której mogą korzystać pracownicy. Dla nich to przede wszystkim swobodny wgląd w prowadzoną ewidencję oraz możliwość jej komentowania. Aplikacja ułatwia zatem komunikację z działem rozliczeń. Pracownicy nie muszą już dzwonić do szefa czy pytać w kadrach, drukować czy notować swój plan pracy. Dostęp do tych informacji mają zawsze pod ręką w swoim telefonie. Wszystko w jednym miejscu. 

oszczędność czasu i poprawność danych

Nie brakuje też udogodnień dla pracodawcy. Pracownicy działów HR w prosty sposób mogą za pomocą tego narzędzia wybrać opcję tworzenia domyślnego harmonogramu pracowników. System automatycznie zaplanuje kolejne grafiki, bazując na warunkach określonych w umowie z poszczególnymi pracownikami. 

Dzięki integracji z RCP (rejestracja czasu pracy) możliwe jest monitorowanie obecności (godziny wejścia i wyjścia) oraz akceptacji czasu pracy w oparciu o tolerancję względem harmonogramu. System pozwala też wyświetlić zwolnienia chorobowe zaimportowane z systemu ZUS PUE, a zatem bardzo szybko możemy zareagować na absencję pracownika, np. dokonując modyfikacji grafików innych pracowników.

Aplikacja pozwala na generowanie raportów z czasem pracy, w tym z godzinami nieproduktywnymi, według struktury organizacyjnej, centrów kosztowych organizacji i dla poszczególnych pracowników. Taka bieżąca kontrola kosztów z pewnością pomocna będzie w ich optymalizacji. 

bezpieczeństwo danych

Korzystając z myRandstad WorkTime mamy też pewność zachowania bezpieczeństwa danych. Pracując na papierowych kartach czasu pracy, czy potem tworząc harmonogramy i ewidencję czasu pracy w excelu dane pracowników nie są bezpieczne w takim stopniu, jak teraz, a trzeba pamiętać, że system WorkTime podlega audytom bezpieczeństwa danych i zgodności z RODO.

Zapraszamy do pobrania naszego case study. Dowiedzcie się więcej i sprawdźcie, jak teoria zderza się z rzeczywistością.

pobierz case study
o autorze
marta_crop
marta_crop

Marta Kościelska

starszy specjalista ds. rekrutacji w randstad polska

bądź na bieżąco z najnowszymi wiadomościami, trendami i raportami dotyczącymi rekrutacji i rynku pracy.

zapisz się