Udoskonalenie procesów pozyskiwania największych talentów wpływa na liczebność dobrych fachowców w twojej firmie. Istotne jest także uwzględnienie w tych procesach pracy nad kulturą organizacyjną firmy. Czy bierzesz to pod uwagę? Jakie strategię będą najlepsze w twoim przypadku?

Nie wystarczy tylko zatrudnić kogoś, kto jest utalentowany i inteligentny. To musi być kandydat, który będzie pasował do kultury organizacyjnej firmy albo jeszcze lepiej – będzie wpływał na udoskonalenie tej kultury.

zatrzymać największe talenty w firmie
zatrzymać największe talenty w firmie

nowe technologie wspierają kulturę organizacyjną firmy

Istnieje wiele sposobów wykorzystania nowoczesnych technologii dla ulepszenia zarządzania firmą i utrzymania talentów w organizacji:

  1. Umiejętnie korzystaj z gromadzonych danych, sięgaj po big data. Rozwiązania LinkedIn pozwalają na przykład na weryfikowanie danych, które pozyskujesz, aby skutecznie dotrzeć ze swoją ofertą do konkretnych grup docelowych o oczekiwanych kompetencjach czy doświadczeniu.
  2. Zaproponuj swoim pracownikom dzielenie się ich doświadczeniami zawodowymi. Jeśli na przykład wiesz, że znaczna większość twojego zespołu jest zadowolona z pracy, zachęcaj pracowników do dzielenia się tym w sieci. Dzięki temu ich bliscy i znajomi chętniej będą rozważać ubieganie się o stanowisko w twojej firmie.
  3. Buduj swoją sieć kontaktów. Za pośrednictwem mediów społecznościowych łatwiej dotrzeć ze swoją marką do innych firm i szerokiego grona odbiorców, a tym samym wesprzeć nie tylko sprzedaż swoich produktów czy usług, ale także działania rekrutacyjne.
  4. Rozważ inwestycje w oprogramowanie wspomagające zarządzanie talentami. Takie rozwiązania wspierają budowanie bazy danych wykwalifikowanych kandydatów, po których możesz sięgnąć zawsze, gdy tylko odpowiadają twojemu zapotrzebowaniu. Dzięki innowacyjnemu sposobowi myślenia i nowym narzędziom wspierającym rekrutację talentów, zwiększającym jej skuteczności i ograniczającym koszty, możesz zbudować solidną bazę fachowców, do których będziesz mógł dotrzeć zawsze wtedy, gdy będziesz ich potrzebować.

Podchodząc w ten sposób do kwestii rekrutacji i polityki zatrudnienia, zyskasz nie tylko skuteczny proces pozyskiwania najlepszych talentów, ale sprawisz, że twoja firma postrzegana będzie jako bardzo atrakcyjne miejsce pracy.

Jeżeli zainteresował Cię ten materiał, zapisz się na subskrypcję naszego bloga i przeczytaj więcej podobnych wpisów. Znajdziesz tu informacje między innymi o trendach na rynku pracy, pozyskiwaniu i utrzymywaniu talentów oraz budowaniu atrakcyjnej marki pracodawcy. 

Staying home - Available for a blue, Turquoise and white background. Please use the version for the background color as indicated in the file name. The zip file contains the illustration in EPS, PNG, SVG and AI format.

subskrybuj blog hr randstad

zapisz się

Autor: Tomasz Suchoń

o autorze
randstad polska
randstad polska

Zespół Randstad Polska

lider branży hr

bądź na bieżąco z najnowszymi wiadomościami, trendami i raportami dotyczącymi rekrutacji i rynku pracy.

zapisz się