Sektor budowlany w Polsce rozwija się wciąż dynamicznie, a to wpływa także na świetną koniunkturę w branżach z nim związanych. Jedną z takich branż jest HVAC – podkreślają dziennikarze magazynu Eurostudent. Pod skrótem HVAC kryją się firmy dostarczające rozwiązań z zakresu ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji. Na ich kondycję wpływa nie tylko rosnąca liczba inwestycji budowalnych, ale także nowe technologie wykorzystywane w budownictwie oraz coraz wyższy standard powstających obiektów. Wszystko to składa się także na świetlaną przyszłość dla osób, które postanowią zawodowo związać się z branżą HVAC – czytamy w artykule w magazynie Eurostudent.

sprawdź oferty pracy dla inżynierów »

O tym, że branża przeżywa rozwój, nie trzeba przekonywać specjalistów HR, którzy na co dzień wspierają firmy z sektora HVAC w poszukiwaniu najlepszych talentów. – Ze względu na dynamiczny rozwój rozwiązań stosowanych np. przy inteligentnym zarządzaniu budynkami wzrost popytu obserwują dziś firmy oferujące systemy wentylacji i klimatyzacji. W związku z tym poszukiwani są kandydaci na stanowiska związane z doradztwem techniczno-handlowym, kierowaniem i nadzorowaniem budów oraz projektowaniem instalacji – w rozmowie z magazynem Eurostudent podkreśla Agnieszka Sadecka z Randstad Polska.

Studia to dobry moment, aby przyjrzeć się uważnie różnym perspektywom i różnym branżom. Może właśnie dynamiczny rozwój sektora HVAC będzie gwarantem stabilnej kariery dla osób, które postanowią związać z nim swoją zawodową przyszłość. W tych rozważaniach pomóc może z pewnością podsumowanie w magazynie Eurostudent »