Na jednego aktywnie poszukującego pracy kandydata na Śląsku przypada nawet od 5 do 7 ofert pracy – wynika z szacunków ekspertów Randstad. Szczególnie poszukiwani są managerowie projektów, kierownicy w zakładach produkcyjnych i programiści. To oni mogą też liczyć na najwyższe wynagrodzenie. Nie słabnie jednocześnie zapotrzebowania na pracowników produkcji, pracowników administracyjnych, magazynierów i operatorów wózków widłowych – czytamy w zestawieniu przygotowanym przez ekspertów Randstad dla portalu ŚląskiBiznes.pl.

Na łamach artykułu specjaliści przekonują, że wynagrodzenie, choć istotne, nie jest jedyną kwestią, na której zależy pracownikom ze Śląska. Na ostateczną decyzję o podjęciu zatrudnienia wpływ mają najczęściej szczegóły, nie tylko związane z wynagrodzeniem, ale coraz częściej dotyczą także samej organizacji pracy, systemu premiowego, reputacji firmy, często w mediach społecznościowych, kwestii dojazdu do miejsca pracy. Dlatego właśnie, aby przyciągnąć kandydatów, a także zapobiec rotacji obecnych pracowników, firmy prześcigają się w różnego rodzaju benefitach – podkreśla na łamach portalu Agnieszka Kolanowska, Regional Manager Randstad Polska na Śląsku.

Sprawdź, które zawody są najbardziej poszukiwane na Śląsku. Szczegółowe zestawienie nasi eksperci prezentują w portalu ŚląskiBiznes.pl.

szukasz pracy na śląsku? przejrzyj nasze oferty »