Twoja firma może być wyjątkowa, ale jest jedna cecha, którą prawdopodobnie dzieli z innymi organizacjami, a nawet konkurentami. Ta cecha to transformacja cyfrowa. Zgodnie z badaniem przeprowadzonym przez ZDNet 70%, pracodawców albo posiada taki plan rozwoju albo jest na etapie jego wypracowywania. 

To jeden z powodów, dla których wiele wspieranych przez nas firm wprowadza zmiany w swoim modelu biznesowym, sposobie działania i pozyskiwania talentów. Czy w swojej organizacji podejmujesz podobne inicjatywy, by ułatwić wzrost przychodów? Prawdopodobnie tak jest.

Mając to wszystko na uwadze postanowiliśmy przyspieszyć cyfrową transformację także w Randstad, poprzez uruchomienie Digital Factory w 2017 roku. Zastanawialiśmy się, w jaki sposób możemy lepiej zaspokoić potrzeby naszych partnerów w zakresie dostarczania pracowników niezbędnych do napędzania wzrostu ich organizacji. Zależało nam także, by pomóc naszym klientom w tworzeniu większej wartości ich przedsiębiorstw. 

Czy w swojej cyfrowej transformacji koncentrujesz się na doświadczeniu klienta? Każdy wysiłek, który podejmujesz powinien być odpowiedzią na pytanie: ‘czy to, co robię, prowadzi do satysfakcji klienta?’

img_12598.jpg
img_12598.jpg

odpowiedź na zmieniający się świat pracy

Dlaczego zatem postanowiliśmy stworzyć w Randstad Digital Factory? Zmiany demograficzne i nowe modele ekonomiczne, coraz większa rola technologii - wszystko to sprawia, że świat pracy ulega ciągłym, dynamicznym zmianom. Tym samym, zmianom ulegają umiejętności, których potrzebują kandydaci, proces rekrutacji i sami pracownicy. Misją Randstad jest ułatwienie firmom i kandydatom zachowania ich istotnej roli, w tak dynamicznie zmieniającym się środowisku. 

Wierzymy, że w dzisiejszym, napędzanym technologią społeczeństwie, ludzki pierwiastek, dotyk w procesie zarządzania talentami, tworzy największą wartość dla organizacji. Narzędzia, które umożliwiają ludziom regularnie kontaktującym się z kandydatami, pracownikami kodeksowymi czy tymczasowymi nie tylko wymianę informacji, ale także skupiają się na budowaniu i pielęgnowaniu relacji. 

Na 39 rynkach, na których działamy, pracodawcy nieustannie poszukują nowych sposobów na zwiększenie wydajności i przeznaczanie mniej czasu oraz pieniędzy na pozyskiwanie wyjątkowych talentów. Nastąpiły ogromne zmiany w sposobie, w jaki organizacje korzystają z kapitału ludzkiego. W coraz większym stopniu czerpią z zalet gig economy i innych elastycznych form współpracy, by zachować lub poprawić swoją pozycję. Nic zatem dziwnego, że wyzwania przed którymi stoją firmy w jednym kraju, wpływają na organizacje na innych rynkach.

napędzamy innowacje w HR

Tworząc Digital Factory, jej trzonem uczyniliśmy zespół ekspertów, odpowiedzialnych za wspomniane aspekty. Dzięki temu jesteśmy w stanie szybko podejmować środki zaradcze, gdy tylko nasi partnerzy tego potrzebują. Nasza globalna grupa multidyscyplinarnych specjalistów ds. talentów, składająca się z analityków danych biznesowych, ekspertów od user experience czy specjalistów ds. zgodności ciągle nadzoruje i czuwa nad zwiększaniem poziomu innowacji. Bardzo często, zanim dane rozwiązanie zostanie wprowadzone w innych krajach, przechodzi program pilotażowy na lokalnym rynku. Wspieramy także innowacyjne przedsiębiorstwa z branży HR w ramach funduszu Randstad Innovation Fund

Aby działać skutecznie, warto spojrzeć na potrzeby pracowników w nowy sposób. Wiele organizacji w dalszym ciągu postrzega tę grupę przez pryzmat pracowników stałych i elastycznych. Taki sposób ogranicza jednak kreatywność i elastyczność. Zamiast tego warto zadbać o realizację zadań przy użyciu wszystkich form zatrudnienia. Wypracowywanie rozwiązań we współpracy z pracodawcami oraz w odniesieniu do potrzeb pracowników sprawia, że posiadamy kompleksowy obraz potrzeb rynku i możemy pomagać firmom w osiąganiu lepszych wyników, a innowacje Digital Factory oparte są na rzeczywistych potrzebach.

Od momentu uruchomienia Digital Factory trzy lata temu prowadziliśmy wiele pilotażowych projektów technologicznych, wprowadzając niektóre z nich na wiele rynków. Technologie, związane z analizą talentów, zaangażowaniem kandydatów i pozyskiwaniem wolnych strzelców jeszcze bardziej przybliżają przedsiębiorstwa do całkowitego zaspokojenia ich potrzeb kadrowych.

A skoro mowa o technologii, to być może zainteresuje Cię raport, w którym porównujemy poziom wynagrodzeń wybranych stanowisk z obszaru IT z rozróżnieniem na formę prawną - zatrudnienie w ramach umowy o pracę oraz kontrakt B2B. Możesz dowiedzieć się więcej, pobierając nasz raport:

Tableau 2 - Available for a blue, turqouise and white background. Please use the version for the background color as indicated in the file name. The zip file contains the illustration in EPS, PNG, SVG and AI format.

raport płacowy IT

pobierz
o autorze
randstad polska
randstad polska

Zespół Randstad Polska

lider branży hr

bądź na bieżąco z najnowszymi wiadomościami, trendami i raportami dotyczącymi rekrutacji i rynku pracy.

zapisz się