Transformacja cyfrowa to gorące słowa już od ładnych paru lat. Co zatem oznaczają? W skrócie można powiedzieć, że jest to wejście technologii cyfrowej do wszystkich obszarów firmy, a w praktyce oznacza fundamentalną zmianę sposobu jej działania. Transformacja cyfrowa pociąga za sobą też zmiany w kulturze organizacyjnej, zmiany w komunikacji wewnętrznej i podejściu do klienta.

lojalnosciowy-side-media.jpg
lojalnosciowy-side-media.jpg

dla kogo jest transformacja cyfrowa?

Dynamicznie zmieniające się otoczenie rynkowe i konkurencja powodują, że od cyfryzacji praktycznie nie mamy odwrotu. Dlatego warto sobie uświadomić, że transformacja cyfrowa nie jest zastrzeżona dla wielkich marek, ale staje się koniecznością dla każdej firmy – od małej, jednoosobowej działalności gospodarczej w dowolnej branży, aż po wielkie korporacje, czyli od osiedlowego sklepiku do banku o globalnym zasięgu. Transformacja, w zależności od skali biznesu, będzie miała wprawdzie różne oblicza, ale zawsze będzie to zmiana, do której trzeba przygotować procesy i zespoły, aby miała szansę powodzenia. Im szybciej organizacje będą gotowe na jej wprowadzenie, tym większą dadzą sobie szansę rozwoju.

Sprawdź, jak usprawniliśmy prowadzenie ewidencji czasu pracy u naszego klienta. Pobierz case study.

dlaczego warto wprowadzić transformację cyfrową?

Korzyści z wprowadzenia transformacji cyfrowej są niekwestionowane i managerowie firm wiedzą to doskonale. Zwiększenie wydajności takich procesów jak obsługa Klienta, zarządzanie łańcuchem dostaw, planowanie produkcji, czy prognozowanie sprzedaży to tylko niektóre z nich. Cyfryzacja pozwala też pozbyć się żmudnych prac, które angażują zasoby, eliminować błędy ludzkie, daje możliwość łatwej analizy i podejmowania decyzji w oparciu o twarde dane, a nie intuicję. To jednak nie wszystko. Cyfryzacja doskonale wpisuje się też w trendy ekologiczne – powoduje, że nasze biurka i miejsca pracy nie toną w papierach!

jak przeprowadzić transformację cyfrową?

Transformacja cyfrowa to prawdziwe wyzwanie, do którego trzeba podejść metodycznie. Co to dokładnie oznacza? Przeanalizowanie otoczenia biznesowego i procesów, przygotowanie zespołu do zmiany, a potem zaplanowanie kolejnych kroków i ustalenie priorytetów. Najlepiej rozpocząć od jednego obszaru biznesowego, aby zobaczyć konkretne rezultaty i przekonać się, że cyfrowa transformacja działa zgodnie z naszymi oczekiwaniami. Słowa, słowa, słowa, ale jak to zrobić w praktyce?

transformacja cyfrowa w praktyce…

…czyli jak Randstad zdigitalizował obszar ewidencjonowania i rozliczania czasu pracy pracowników tymczasowych u swojego klienta, dużej firmy z branży e-commerce.

Transparentność i bezpieczeństwo danych, wypłaty dla pracowników na czas, pełna przejrzystość procesu - to tylko niektóre z zalet wyeliminowania papierowych ewidencji.

Zapraszamy do pobrania naszego case study. Dowiedzcie się więcej i sprawdźcie, jak teoria zderza się z rzeczywistością.

pobierz case study
o autorze
Dominika Misiak
Dominika Misiak

Dominika Misiak

starszy specjalista ds. marketingu technologii i innowacji w randstad polska

bądź na bieżąco z najnowszymi wiadomościami, trendami i raportami dotyczącymi rekrutacji i rynku pracy.

zapisz się