Pracy najdłużej szukają mieszkańcy najmniejszych miasteczek (3,3 miesiąca) i wsi z dala od miast (3 miesiące), najkrócej natomiast respondenci z miast od 20 do 50 tysięcy mieszkańców (1,7 miesiąca). Krócej niż krajowa średnia czas poszukiwania nowego zatrudnienia wynosi w północnych (2 miesiące) i wschodnich województwach (2,4 miesiące).
nadal optymistycznie o szansach na nową pracę
Pomimo wydłużenie się czasu poszukiwania nowej pracy, to nadal pozytywnie Polacy oceniają swoje szanse na znalezienie zatrudnienia. 88% respondentów (mniej tylko o 2 p.p. niż przed kwartałem) uważa, że w ciągu półrocza bez problemu znajdzie jakąkolwiek pracę. Co najmniej tak dobrą jak obecna znajdzie w deklaracjach 70% ankietowanych (o 1 p.p. mniej niż w poprzednim badaniu).
Najbardziej optymistycznie swoje szanse oceniają mieszkańcy południa (91%) i centrum Polski (89%), najmłodsi pracownicy do 29 roku życia (91%), absolwenci wyższych uczelni (89%), mieszkańcy wsi poza aglomeracjami (91%) i dużych miast (89%), inżynierzy (97%), kasjerzy, sprzedawcy i pracownicy obsługi klienta (95%), mistrzowie i brygadziści (94%), zatrudnieni w branży telekomunikacji i IT (98%), firmach i instytucja związanych z kulturą, rozrywką, rekreacją i sportem (93%) oraz w branży reklamowej i mediach (92%).
Więcej o pozostałych wynikach najnowszej edycji badania przeczytać można w naszej informacji prasowej »