wyniki polskiej edycji globalnego randstad employer brand research - znamy najatrakcyjniejsze miejsca pracy w kraju

Ponad 10 tysięcy uczestników Randstad Employer Brand Research zdecydowało – Samsung Electronics Polska drugi rok z rzędu został najbardziej atrakcyjnym pracodawcą w Polsce. Na drugim miejscu uplasowała się firma Toyota Motor Manufacturing Poland, na trzecim – Fujitsu Technology Solutions. Ranking najbardziej pożądanych przez Polaków pracodawców jest efektem realizowanego od 9 lat w Polsce badania, w którym respondenci oceniają pracodawców i wskazują czynniki, które w największym stopniu świadczą o atrakcyjności miejsca pracy.

Randstad Employer Brand Research to badania zainicjowane w 2000 roku w Belgii. Polscy respondenci uczestniczą w nim po raz dziewiąty. W tym roku przebadano ponad 10 tysięcy respondentów w naszym kraju – osób pracujących, uczących się lub poszukujących pracy w wieku od 18 do 65 lat. To na podstawie ich opinii o pracodawcach tworzone jest doroczne zestawienie najbardziej atrakcyjnych miejsc pracy w Polsce, a laureatom przyznawane są statuetki Randstad Award.

Respondenci najlepiej drugi rok z rzędu ocenili Samsung Electronics Polska, doceniając przede wszystkim dostęp do najnowszych technologii w miejscu pracy, stabilną sytuację finansową pracodawcy i oferowane możliwości rozwoju zawodowego. Najwyższe noty firma otrzymała wśród najmłodszych respondentów do 24 roku życia, szczególnie mieszkańców wschodnich i centralnych rejonów Polski.

Toyota Motor Manufacturing Poland w zeszłym roku znalazła się na czwarty miejscu, w tym – awansowała na drugie. Firma postrzegana jest jako stabilna finansowo, ma dobra reputację i oferują zatrudnionym pracę z nowoczesnymi technologiami. To lider przede wszystkim wśród osób w wieku od 45 do 65 lat, przede wszystkim mężczyzn i mieszkańców centralnych i południowych regionów Polski.

Trzecie miejsce w rankingu zajmujesz Fujitsu Technology Solutions, debiutujący w tym roku w gronie 10 najbardziej atrakcyjnych pracodawców. Respondenci wskazywali w tym przypadku szczególnie na możliwość kontaktu z nowoczesnymi rozwiązaniami, stabilność finansową przedsiębiorstwa oraz bardzo dobrą reputację. Szczególnie dobrze wypada w opiniach osób z wyższym wykształceniem i wśród mieszkańców regionu centralnego.

pierwsze trzy miejsca rozpoczynają dziesiątkę tegorocznych laureatów Randstad Award:

  1. Samsung Electronics Polska
  2. Toyota Motor Manufacturing Poland
  3. Fujitsu Technology Solutions
  4. Volkswagen Motor Polska
  5. Volvo Polska
  6. Siemens
  7. Bayer
  8. Morgan Stanley & Co. International plc
  9. 3M Poland
  10. PGE Polska Grupa Energetyczna

Respondenci każdego badanego pracodawcę oceniali według poszczególny aspektów zatrudnienia. Pod względem wynagrodzenia i świadczeń dodatkowych tegorocznymi liderami są Morgan Stanley & Co, Samsung Electronics Polska oraz Toyota Motor Manufacturing. Przyjazna atmosfera najczęściej przypisywana jest firmie Ikea Industry, równowagę między pracą a życiem prywatnym najczęściej respondenci wskazywali w przypadku Olympus Europa, a działania na rzecz społeczności – firmie Eko Okna. Podobnie, jak w poprzednich latach, spółki Skarbu Państwa najczęściej pojawiają się w gronie firm oferujących stabilność zatrudnienia – na pierwszym miejscy pod tym względem plasuje się PGNiG, na drugim – PGE Polska Grupa Energetyczna, a dopiero na trzecim – Toyota Motor Manufacturing.

Do pobrania: