Oferty pracy na produkcji dostępne są w firmach produkcyjnych z wielu branż. Zatrudnienie można znaleźć w przedsiębiorstwach zajmujących się wytwarzaniem, np. artykułów spożywczych, chemii przemysłowej, materiałów budowlanych czy części samochodowych. Wybór krajowych koncernów jest więc naprawdę szeroki. To jednak nie wszystko – na polskich pracowników czeka także praca na produkcji za granicą, która może okazać się dla nich naprawdę opłacalna pod względem finansowym.

Jak wygląda praca na produkcji?

Charakter pracy na produkcji w dużej mierze zależy od profilu działalności danej firmy, a także konkretnego stanowiska. W przedsiębiorstwach można wykonywać m.in. zawód operatora linii produkcyjnej, komisjonera, koordynatora, montera czy kontrolera.

Obowiązki służbowe związane z pracą na produkcji najczęściej dotyczą jednak obsługi linii produkcyjnej. Pracownicy stają wówczas przed takimi zadaniami, jak  nadzór nad prawidłowym funkcjonowaniem maszyn, układanie towarów, sortowanie, etykietowanie i pakowanie gotowych produktów, przygotowywanie asortymentu do wysyłki czy ewidencjonowanie wykonanych prac. W zależności od pełnionego stanowiska pracownicy mogą być także odpowiedzialni za inne kwestie, takie jak, np. montaż urządzeń, kontrolowanie jakości wyrobów czy sporządzanie szczegółowych raportów.

przeczytaj też: praca na produkcji w pigułce. Czym zajmuje się pracownik produkcji i jakie są jego możliwości rozwoju?

Bez względu na wykonywany zawód, praca na produkcji związana jest najczęściej z pracą fizyczną. Dlatego też, aby ją wykonywać, należy odznaczać się dobrym stanem zdrowia oraz odpowiednią kondycją i siłą. Co ważne, mimo że w tej branży dominują mężczyźni, dostępna jest także praca na produkcji dla kobiet. Panie, które chcą zdobywać doświadczenie w tej dziedzinie, bez trudu powinny trafić na interesujące oferty zatrudnienia w miejscach, które nie wymagają od nich pracowania ponad siły.

mamy dla Ciebie oferty pracy na produkcji

Nie czekaj i sprawdź nasze oferty pracy na produkcji. Pokierujemy Cię w stronę pracy pełnej korzyści. Zobacz, co dla Ciebie przygotowaliśmy.

poznaj nasze oferty pracy

Plusy i minusy pracy na produkcji

Jeśli chodzi o zajęcie, jakim jest praca na produkcji, opinie na jej temat są podzielone. Z jednej strony wymaga ona nierzadko dużego wysiłku fizycznego, a także zostawania „po godzinach”. Dla niektórych osób minusem może być też praca w systemie zmianowym, choć dla innych będzie to niewątpliwy atut. Wszystko zależy więc od podejścia konkretnego pracownika. Mimo to, niektóre zalety pracy na produkcji widoczne są dla każdego.

przeczytaj też: jak wygląda zawód i codzienna praca pracownika produkcji?

Przede wszystkim, praca na produkcji dla kobiet i mężczyzn często proponowana jest osobom bez doświadczenia. Dzięki temu mają one szansę na zdobycie wielu umiejętności i rozpoczęcie kariery zawodowej. Ponadto, pracodawcy coraz częściej oferują przydatne szkolenia wprowadzające, a także różnego typu kursy, które pozwalają na uzyskanie nowych kompetencji. Praca na produkcji pozwala więc na rozwój zawodowy. Dodatkowo w strukturach firm z tego sektora często wyznaczona jest ścieżka kariery. Oznacza to, że pracownicy mogą liczyć na awans, a tym samym zdobycie lepszej pozycji zawodowej oraz większej pensji. W przypadku pracy na produkcji zarobki uzależnione są bowiem od pełnionego stanowiska. Średnie wynagrodzenie szeregowego pracownik wynosi około 2000 zł brutto, jednak wraz ze stażem zatrudnienia może znacząco wzrosnąć.

Praca na produkcji za granicą – jak ją znaleźć?

Wyjątkowo dobre zarobki przynosi też praca za granicą na produkcji. Aby ją znaleźć, warto skorzystać z usług agencji zatrudnienia, która proponuje wiele atrakcyjnych ofert. Dzięki takiej placówce, pracownicy nie muszą też martwić się załatwianiem kwestii formalnych związanych z wyjazdem. Ponadto mogą mieć pewność, że praca na produkcji za granicą będzie w pełni bezpieczna i legalna.

aktualne oferty pracy

sprawdź oferty pracy