Nieustający postęp technologiczny wpływa bezpośrednio na rynek pracy, a tym samym napędza do wdrażania zmian w firmach. Cyfryzacja staje się nie tylko naturalną koleją rzeczy, ale i koniecznością niezależnie od wielkości organizacji.

Randstad wspiera klientów w usprawnieniu i digitalizacji procesów HR. Przykładem firmy, która zaufała naszym rozwiązaniom jest Getinge, wiodący na świecie dostawca produktów i rozwiązań dla służby zdrowia, nauki oraz przemysłu. Randstad od lat wspiera Getinge w zakresie outsourcingu kard i płac, a dzięki wdrożeniu autorskiego narzędzia myRandstad WorkTime, usprawniliśmy również procesy z zakresu ewidencji czasu pracy.

 

document check

dowiedz się, jak wspieramy naszego klienta, firmę Getinge, w digitalizacji procesów HR: od outsourcingu kadr i płac po cyfrową ewidencję czasu pracy.

pobierz case study

digitalizacja HR - dlaczego warto?

 

Digitalizacja procesów HR niesie wiele korzyści i przekłada się bezpośrednio na rozwój firmy. Wdrażanie rozwiązań bazujących na nowoczesnych technologiach usprawnia pracę organizacji we wszystkich obszarach, poprawia jakość wykonywanych zleceń oraz pomaga wyróżnić się na tle innych firm obecnych w danej branży. Pokazuje to również, że dana organizacja idzie z duchem czasu i śledzi trendy obecne na rynku.

Firma, decydując się na rozwiązania oparte na nowoczesnych technologiach, zyskuje w oczach potencjalnych klientów, kandydatów oraz obecnych pracowników. Ponadto digitalizacja staje się fundamentem pod przyszłe działania oraz pozwala na przygotowanie się na potencjalne sytuacje kryzysowe.

Jednak transformacja cyfrowa stanowi prawdziwe wyzwanie i należy do niej podejść metodycznie. Współpraca z takim partnerem HR jak Randstad, który oferuje cyfrowe rozwiązania, może z powodzeniem przyspieszyć cyfrową transformację. 

etapy współpracy - jak outsourcing kadr i płac usprawnił pracę Getinge?

 

Współpraca Randstad z firmą Getinge rozpoczęła się od świadczenia usług z zakresu outsourcingu kadrowo-płacowego. Dzięki Randstad Payroll Solutions klient otrzymał kompleksowe wsparcie z zakresu rozliczania płac oraz prowadzenia kadr przez naszych ekspertów. Ponadto ograniczyliśmy zużywanie papieru podczas prowadzenia dokumentacji firmowej do niezbędnego minimum. Wszystko to za sprawą programów katalogujących dane oraz wprowadzających automatyzację czasochłonnych procesów, przy jednoczesnym zachowaniu bezpieczeństwa danych oraz transparentności wszystkich działań. Cyfrowe rozwiązania przyspieszyły m.in. przygotowanie dokumentów i raportów kadrowych i prowadzenie elektronicznej dokumentacji związanej z zatrudnieniem (e-umowa, e-PIT, e-pasek wypłaty, e-wnioski urlopowe).

Istotną kwestią podczas całej naszej współpracy było także stałe wspieranie klienta w obliczu zmieniających się przepisów. Dzięki temu klient zyskał nie tylko kompleksową opiekę wraz z cyfrowymi narzędziami, ale również sprawne zarządzanie wewnętrznymi procesami. Pomocny w tym zakresie był jeden z autorskich systemów, mianowicie MójRandstad, czyli portal pracowniczy, który umożliwia:

  • ●  składanie i akceptowanie wniosków urlopowych
  • ●  wyeliminowanie papierowych wniosków urlopowych
  • ●  dostęp do e-pasków i e-pitów
  • ●  rejestrowanie zmian danych osobowych
  • ●  składanie wniosków o przygotowanie zaświadczeń
  • ●  dostęp do wszystkich formularzy i dokumentów HR

Oprócz wdrożenia digitalizacji z zakresu prowadzenia dokumentacji, po owocnych latach współpracy z zakresu outsourcingu kadrowo-płacowego zaoferowaliśmy klientowi kolejne rozwiązanie: myRandstad WorkTime, które było odpowiedzią na wyzwania Getinge w obszarze ewidencji i rozliczania czasu pracy.

Randstad employer brand photo, internal, people, consultants, branch, branches
Randstad employer brand photo, internal, people, consultants, branch, branches

cyfrowa ewidencja czasu pracy

Planowanie harmonogramu obowiązków wykonywanych przez zatrudnionych oraz ewidencjonowanie czasu pracy w Excelu lub tradycyjnej papierowej formie jest czasochłonne i obarczone ryzykiem błędu. Dlatego dla usprawnienia tego procesu i ułatwienia pracy zarówno nam, jak i naszym klientom, stworzyliśmy autorski program do cyfrowej ewidencji czasu pracy o nazwie myRandstad WorkTime.

Platforma pozwala na zaoszczędzenie czasu. A funkcja autoplanowania oraz mechanizmy weryfikacji dbają o poprawność planu i ewidencji czasu pracy. Ponadto myRandstad WorkTime pomaga w przejrzystej oraz efektywnej komunikacji między pracownikiem, przełożonym i działem rozliczeń. Wpływa to bezpośrednio na usprawnienie procesu przygotowywania harmonogramu oraz rozliczania obowiązków zawodowych.

Dzięki myRandstad WorkTime i aplikacji mobilnej my Randstad, firma Getinge może m.in. monitorować obecności pracowników i akceptację czasu pracy na podstawie harmonogramu. Ma także wgląd do zwolnień chorobowych zaimportowanych z systemu ZUS PUE, pozwalający na szybką reakcję w razie nieobecności pracownika i znalezienie zastępstwa. Ponadto program podlega audytom bezpieczeństwa danych i zgodności z RODO oraz pozwala na generowanie raportów z uwzględnieniem godzin nieproduktywnych, których wykaz może pomóc w późniejszej optymalizacji działań w wewnętrznych strukturach firmy.

warto postawić na digitalizację z Randstad Polska

Przykład naszego klienta pokazał, że współpraca z doświadczonym partnerem HR oraz odpowiednio dobrane procesy cyfrowe względem potrzeb danej firmy i wyzwań, z jakimi się mierzy, mogą usprawnić funkcjonowanie oraz znacznie wpłynąć na rozwój danej organizacji.

Powyższy artykuł przedstawia w skondensowanej formie naszą drogę współpracy. Dlatego jeżeli jesteście Państwo ciekawi całej historii i wszystkich naszych działań z firmą Getinge oraz chcecie dowiedzieć się więcej na temat wdrożonych procesów, to zachęcamy serdecznie do pobrania darmowego case study.

document check

dowiedz się, jak wspieramy naszego klienta, firmę Getinge, w digitalizacji procesów HR: od outsourcingu kadr i płac po cyfrową ewidencję czasu pracy.

pobierz case study
o autorze
randstad polska
randstad polska

Zespół Randstad Polska

lider branży hr

bądź na bieżąco z najnowszymi wiadomościami, trendami i raportami dotyczącymi rekrutacji i rynku pracy.

zapisz się