Firmy coraz chętniej przekazują wybrane zadania biznesowe zewnętrznym dostawcom, którzy specjalizują się w danym obszarze. Takie działania umożliwiają korzystającym z usługi outsourcingu - bo o niej oczywiście mowa - czerpać korzyści z profesjonalnej obsługi na polu, w którym sami nie mają odpowiednich narzędzi czy doświadczenia, a zarazem oszczędzać czas i pieniądze. 

Na temat outsourcingu powiedziano już wiele, ale czy wiesz jakie możesz uzyskać konkretne, realne korzyści z wprowadzenia tej usługi w Twojej firmie? O pełnym wachlarzu możliwości, jakie daje outsourcing, możesz dowiedzieć się z naszego bezpłatnego e-booka, który dostępny jest do pobrania. Poniżej wymieniłam z kolei pokrótce najważniejsze z nich.

nowoczesna technologia dla firm

Jest kilka istotnych aspektów w funkcjonowaniu każdej firmy, których odpowiednie zaopiekowanie zapewnia właśnie wprowadzenie outsourcingu kadrowo - płacowego. Oto wynikające z niego główne korzyści dla Twojej firmy: 

outsourcing kadrowo-płacowy, randstad payroll solutions

dowiedz się więcej o outsourcingu kadr i płac

pobierz

1. Gwarancja bezpieczeństwa danych - firmy outsourcingowe specjalizują się w bezpiecznym archiwizowaniu danych, co jest kluczowe we współczesnym, zdigitalizowanym świecie, w którym jednym z najcenniejszych dóbr jest informacja.

profesjonalna kadra specjalistów

2. Doradztwo specjalistów - firmy zewnętrzne obsługują klientów z różnych branż, z różnymi systemami czasu pracy, różnymi narzędziami, posiadając bezcenną wiedzę z szerokiego zakresu.

3. Korzystając z usług firmy zewnętrznej możesz skupić się na swojej głównej działalności i nie musisz martwić się np. kontrolami ze strony ZUS czy Państwowej Inspekcji Pracy, gdyż zadba o to dostawca usług.

gwarancja i bezpieczeństwo

4. Ciągłość obsługi – niejednokrotnie spotykam się z przypadkiem, gdy klient dzwoni i prosi o pomoc w naliczeniu najbliższej listy płac, ponieważ pracownik nagle zachorował albo zdecydował się na kontynuowanie kariery w innej firmie i nie ma nikogo, kto mógłby naliczyć wynagrodzenia dla pracowników. W takich sytuacjach firma outsourcingowa może okazać się bezcenna.

5. Odpowiedzialność za błędy – firma zewnętrzna jest zobligowana umową do rzetelnego wykonywania usług, a w uzasadnionych przypadkach do pokrycia kosztów popełnionych błędów, czego nie wymaga się od zatrudnionych wewnętrznie pracowników.

brak dodatkowych kosztów osobowych

6. Redukcja kosztów – temat wzbudzający największe zainteresowanie tą usługą - to się po prostu opłaca. Jeśli dołączysz do kalkulacji kosztów wewnętrznego działu kadr i płac wynagrodzenie specjalistów, koszty systemu, narzędzi, biura, szkoleń, wyposażenia, archiwum - w ogólnym rozrachunku może się okazać, że po prostu warto.

Nie twierdzę, że outsourcing kadr i płac jest „lekiem na całe zło”, ale z pewnością przynosi wymierne korzyści. Dlatego spójrz na dział kadr i płac w Twoim miejscu pracy, przeanalizuj procesy, a może i Ty znajdziesz w tym rozwiązaniu korzyści, które pomogą rozwinąć Twój biznes. Napisz do nas, chętnie Ci pomożemy.

Gorąco zachęcam również do pobrania wspomnianego na początku e-booka:

payroll, outsourcing kadrowo-płacowy, randstad payroll solutions
payroll, outsourcing kadrowo-płacowy, randstad payroll solutions

Materiał ten przybliży Ci szczegółowo wszelkie zagadnienia dotyczące outsourcingu kadrowo - płacowego, a jeżeli uznasz, że jest to rozwiązanie właśnie dla Ciebie i Twojej firmy, zapraszam do kontaktu.

outsourcing kadrowo-płacowy, randstad payroll solutions

dowiedz się więcej o outsourcingu kadr i płac

pobierz
o autorze
Sylwia Krajewska
Sylwia Krajewska

Sylwia Witkowska

senior sales manager w randstad payroll solutions

bądź na bieżąco z najnowszymi wiadomościami, trendami i raportami dotyczącymi rekrutacji i rynku pracy.

zapisz się