Pierwsza agencja pracy tymczasowej w Polsce rozpoczęła działalność w 1994 roku. Od tego czasu, zarówno w ich funkcjonowaniu, jak i na samym rynku pracy, wiele się zmieniło, a agencje pracy tymczasowej są w stanie szybko dostarczyć dużą liczbę pracowników, choć ich rola nie ogranicza się już tylko do rekrutacji.

początek był edukacją

Jeszcze 20 lat temu niewiele osób w Polsce słyszało o agencjach pracy tymczasowej. Pracownikom zależało głównie na stałości zatrudnienia oraz bezpieczeństwie. Tym samym spędzenie całego życia zawodowego w jednej firmie nie było niczym nadzwyczajnym. Z kolei pracodawcy nie dostrzegali korzyści w zatrudnienia kogoś na chwilę. Początki agencji pracy tymczasowej w Polsce były więc edukacją obu stron i pokazaniem, że praca tymczasowa może nieść wiele korzyści dla obu stron. Jednocześnie taka forma współpracy była znana firmom zagranicznym z kapitałem, które nie stroniły od korzystania z usług agencji pracy tymczasowej, co także wpłynęło na popularyzacje pracy tymczasowej w Polsce. Firma w okresie wzmożonego, lecz okresowego zapotrzebowania na pracowników, nie musi rekrutować ich we własnym zakresie. Zadanie to może zlecić właśnie agencji pracy tymczasowej, podobnie jak poszukiwania specjalistów na zastępstwo. Nowy pracownik to zawsze inny, nowy punkt widzenia oraz know-how, które może napędzić rozwój przedsiębiorstwa. Nawet więc jeśli pracownik ma przyjść tylko na chwilę, może wnieść do firmy powiew świeżości.

Jak pracownicy postrzegają swoją sytuację na rynku pracy w Twoim regionie? Dowiedz się tego z 35. edycji badania Monitor Rynku Pracy:

Tableau 2 - Available for a blue, turqouise and white background. Please use the version for the background color as indicated in the file name. The zip file contains the illustration in EPS, PNG, SVG and AI format.

raport: monitor rynku pracy

pobierz
agencje pracy tymczasowej kiedyś i dziś
agencje pracy tymczasowej kiedyś i dziś
o autorze
randstad polska
randstad polska

Zespół Randstad Polska

lider branży hr

bądź na bieżąco z najnowszymi wiadomościami, trendami i raportami dotyczącymi rekrutacji i rynku pracy.

zapisz się