Praca z partnerem HR może pomóc firmie poprawić wyniki procesu zatrudniania, zwiększyć zaangażowanie pracowników i poprawić ogólne wskaźniki utrzymania pracowników. Należy jednak zdawać sobie sprawę, że nie wszystkie firmy HR są takie same. Aby pomóc Twojej firmie dowiedzieć się więcej na temat Randstad Inhouse Services i tego, czym nasz zespół wyróżnia się na tle konkurencji, stworzyliśmy listę często zadawanych pytań dotyczących naszych usług inhouse.

Nasz zespół Randstad Inhouse pomógł ostatnio globalnemu producentowi walizek zbudować skuteczny model długoterminowego zatrudniania pracowników tymczasowych, który umożliwił mu zredukowanie rotacji, zmniejszenie liczby nadgodzin i poprawę wskaźnika realizacji zamówień bez szkody dla kultury firmy. Dowiedz się więcej o tym, jak Randstad udało się tego dokonać, pobierając case study.

pobieram

co oznaczają usługi randstad typu inhouse?

Randstad Inhouse Services, które są idealne dla pracodawców zatrudniających dużą liczbę pracowników (50+ pracowników zatrudnianych w sposób elastyczny), wykorzystują model VOP (Vendor on Premise). Oznacza to, że nawiązując partnerstwo z Randstad, firma ma dostęp do dedykowanego konsultanta pracującego bezpośrednio na miejscu, w biurze albo w zakładzie produkcyjnym. Nasi konsultanci pracujący na miejscu są dostępni nie tylko telefonicznie. Zamiast tego świadczą usługi bezpośrednio.

Tak jest – nasze usługi inhouse obejmują zapewnienie konsultanta pracującego codziennie na miejscu. Nasi konsultanci mogą pomóc z wieloma codziennymi zadaniami, w tym z komunikacją z pracownikami, wdrażaniem, szkoleniem i planowaniem grafików. Co najważniejsze, nasz konsultant będzie natychmiastowo dostępny i pomoże z różnymi problemami, takimi jak zapełnianie zmian z powodu niespodziewanych nieobecności.

Rozumiemy, że każde przedsiębiorstwo ma inne potrzeby i cele w zakresie rekrutacji i zarządzania pracownikami. Nasz model pozwala Twojej firmie wybrać, które zadania i obowiązki ma wykonać nasz zespół, a które role wolisz realizować we własnym zakresie.

Niezależnie od tego, jakiego rodzaju usług potrzebuje Twoja firma, nasze kompleksowe rozwiązania pomogą poprawić wyniki kadrowe i oszczędzić pieniądze.

często zadawane pytania
często zadawane pytania

jakie stanowiska obsadzamy w branży produkcyjnej?

Randstad pomaga producentom obsadzać wolne stanowiska od dziesięcioleci. Ta wiedza specjalistyczna wraz z naszą zaawansowaną technologią HR i innowacyjnymi strategiami rekrutacji pozwala naszemu zespołowi zatrudniać wykwalifikowanych kandydatów na wszystkich poziomach w firmie.

Oto przegląd wybranych stanowisk, które aktualnie pomagamy obsadzać producentom na całym świecie.

pracownicy fizyczni

 • pracownicy kompletacji/pakowacze
 • ładowacze
 • pracownicy linii montażowych
 • pracownicy działu zatowarowania
 • podawacze materiału

robotnicy wykwalifikowani

 • certyfikowani operatorzy wózków widłowych
 • mechanicy maszyn
 • spawacze
 • projektanci CAD
 • elektrycy
 • kierownicy biura

specjaliści

 • kierownicy zakładu
 • technicy IT
 • inżynierowie produkcji
 • kierownicy produkcji

Jest to tylko mała próbka stanowisk w branży produkcyjnej, które zapełniamy co roku. Skontaktuj się z Randstad bezpośrednio, aby uzyskać więcej informacji na temat naszych rozwiązań rekrutacyjnych i sposobu, w jaki możemy pomóc Twojej firmie zatrudnić pracowników nawet na stanowiska trudne do obsadzenia.

co wyróżnia randstad inhouse services?

W ramach Randstad Inhouse Services nie umieszczamy po prostu pracownika na miejscu. Zamiast tego świadczymy kompleksowe usługi inhouse, co oznacza, że nasz konsultant działający na miejscu współpracuje z pracownikami w celu identyfikowania problemów i rozwiązywania ich na bieżąco. To nie wszystko – Randstad Inhouse Services odróżnia się od konkurencji pod wieloma względami, takimi jak:

 • zapełnienie zmian w 100%

Rozumiemy zmienne potrzeby produkcyjne, z którymi muszą się mierzyć pracodawcy w branży produkcyjnej. Aby pomóc naszym klientom zaspokoić te potrzeby, specjalizujemy się w pomaganiu pracodawcom w znajdowaniu właściwych utalentowanych pracowników we właściwym czasie. Nasze innowacyjne rozwiązania HR pozwalają producentom zwiększać liczbę pracowników w okresach szczytowej produkcji, jak również zmniejszać ją, gdy zapotrzebowanie produkcyjne jest niższe.

 • zaawansowane planowania zatrudnienia

Nasze podejście do planowania zatrudnienia zapewnia elastyczność przechodzenia między tymi dwoma podejściami, zależnie od potrzeb. Jedna z technologii Randstad, relevate workforce schedule, pozwala zyskać kontrolę i ogólny ogląd zasobów oraz pomaga zmaksymalizować skuteczność planowania.

 • spersonalizowane rozwiązania

Działamy w tej branży dostatecznie długo, aby wiedzieć, że nie ma dwóch takich samych przedsiębiorstw. Z tego względu oferujemy spersonalizowane rozwiązania z zakresu rekrutacji i zarządzania kadrami. Nasz zespół zawsze poświęci czas na pełne zrozumienie Twojej działalności, jak również jej procesów, celów i wyzwań związanych z zatrudnianiem. Wykorzystujemy te informacje do stworzenia szczegółowej strategii skrojonej tak, aby zaspokajać potrzeby firmy.

 • oszczędności i ciągłe ulepszenia

W Randstad skupiamy się głównie na tym, aby pomóc Twojej firmie w oszczędzaniu czasu i pieniędzy poprzez wdrożenie strategii obniżania kosztów i ulepszonych procesów biznesowych. Twój zespół Inhouse Services będą wspierać specjaliści ds. Lean Six Sigma, którzy nieustannie śledzą i analizują Twoje procesy biznesowe, szukając sposobów, aby zwiększać wydajność i obniżać koszty. Z czasem Randstad Inhouse Services może pomóc pracodawcom uzyskać oszczędności na poziomie 2–3% całkowitych wydatków ponoszonych na pracowników.

Sprawdź, jak w Randstad w ciągu 12 miesięcy zaoszczędziliśmy dla naszego klienta 230 tysięcy złotych.

jak mierzymy wyniki i jak definiujesz sukces?

Sukces mierzymy na Twoich warunkach. Oznacza to, że dostosowujemy nasze usługi do celów Twojej firmy. W końcu kto zna Twoje przedsiębiorstwo lepiej od Ciebie? W przeciwieństwie do niektórych naszych konkurentów, którzy zawierają umowy na podstawie własnego zestawu celów, nasz zespół Randstad stara się być dla naszych klientów partnerem. Poświęcamy czas na zrozumienie Twoich procesów biznesowych, zidentyfikowanie różnych newralgicznych punktów i uzyskanie jasnego obrazu tego, jak wygląda sukces z punktu widzenia Twojej firmy.

Na podstawie tych informacji opracowujemy strategie rekrutacji i rozwiązania z zakresu zarządzania pracownikami, które są dostosowane do potrzeb Twojej firmy. Zapewniając spersonalizowane rozwiązania, pomagamy organizacjom osiągać lepsze wyniki w zakresie zatrudniania i stosować lepsze procesy kadrowe.

Wierzymy również w przejrzystość i sprawozdawczość o wysokiej częstotliwości. Dla najważniejszych kluczowych wskaźników efektywności, w tym rotacji, zapełnienia stanowisk i obecności, Randstad wykorzystuje sprawozdawczość opartą na wskaźnikach. Ten poziom sprawozdawczości pozwoli Ci uzyskiwać aktualne informacje na temat skuteczności naszych usług i zgodności tych wyników z ogólnymi celami firmy w zakresie naszych wspólnych działań rekrutacyjnych. 

jak znajdujemy wykwalifikowanych utalentowanych pracowników?

W Randstad stosujemy podejście do rekrutacji zgodne z wizją „human forward”, które łączy moc najnowszych technologii z naszą ludzką intuicją, aby pomóc Twojej firmie znaleźć potrzebnych utalentowanych pracowników. Utrzymujemy rozległą sieć kandydatów o wysokich kwalifikacjach. Kiedy już poświęcimy czas na spotkanie z Tobą i lepiej zrozumiemy wyjątkowe potrzeby Twojej firmy, przeszukamy naszą sieć, aby zidentyfikować potencjalnych kandydatów, którzy mogliby dobrze pasować do Twojego zakładu. 

Jeśli nie będziemy w stanie znaleźć odpowiedniego kandydata w naszej bazie danych, wykorzystamy wiedzę na temat rynku pracy w połączeniu z pakietem narzędzi rekrutacyjnych, aby określić najlepsze kanały marketingowe, które można wykorzystać.

jaki jest koszt naszych usług?

Ponieważ opracowujemy indywidualne plany usług w oparciu o wyjątkowy zestaw potrzeb każdego klienta, trudno jest dokładnie określić, ile kosztują nasze usługi. Jednak nawet przy naszych cenach priorytetowo traktujemy przejrzystość. Po spotkaniu z jednym z członków naszego zespołu w celu omówienia konkretnych rodzajów usług, jakich potrzebuje Twoja firma, możemy przedstawić Ci szczegółową wycenę usług.

Na koszty mają jednak wpływ trzy główne czynniki, w tym:

 1. koszty pracy – koszty pracy ustalane są na podstawie liczby potrzebnych pracowników tymczasowych, jak również stawek wynagrodzenia;
 2. usługi bezpośrednie – koszty te są oparte na konkretnych rodzajach usług, jakich potrzebuje Twoja firma, takich jak rekrutacja, wdrażanie, szkolenie i planowanie strategiczne zatrudnienia. Ponieważ usługi te są w 100% personalizowane, koszty będą się różnić w zależności od klienta;
 3. oszczędność kosztów - nasze innowacyjne strategie zatrudniania, zaawansowane technologie HR i kompleksowe rozwiązania z zakresu zarządzania kadrami pomogły firmom oszczędzić pieniądze w wielu obszarach, takich jak mniejsza rotacja, większa wydajność i mniejsza liczba nadgodzin.

jakie jest nasze podejście do zatrudniania i zatrzymywania utalentowanych pracowników?

Nasze badania wykazują, że zwiększone zaangażowanie pracowników przekłada się na wyższe wskaźniki utrzymania pracowników. Czynnik ten jest tylko jednym z wielu powodów, dla których zaangażowanie pracowników jest dla nas najwyższym priorytetem. Właśnie dlatego zapewniamy każdemu klientowi konsultanta działającego na miejscu.

Nasi konsultanci nie siedzą tylko w biurze, czekając, aż pracownicy sami do nich przyjdą. Zamiast tego często przebywają na hali produkcyjnej, nawiązują kontakt z pracownikami i odpowiadają na ich pytania. Nasi konsultanci działający na miejscu utrzymują również relacje z pracownikami poprzez przekazywanie informacji zwrotnych, przeprowadzanie ocen wyników pracowników, rozwiązywanie problemów pojawiających się w miejscu pracy i prowadzenie szkoleń pracowniczych.

Ponadto nasi konsultanci mogą obsługiwać cały proces wdrażania, aby zapewnić zaangażowanie pracownika od jego pierwszego dnia w pracy.

współpracuję już z innymi agencjami. dlaczego warto zdać się na jednego usługodawcę?

Wyrażenie „więcej znaczy lepiej” nie zawsze się sprawdza w kwestii rekrutacji. W rzeczywistości zbyt duża liczba osób zajmujących się różnymi zadaniami w ramach tego samego procesu może powodować nieporozumienia, dodatkowe koszty i mniejszą wydajność.

W Randstad oferujemy kompleksowe rozwiązania z zakresu rekrutacji i zarządzania pracownikami jako sposób na wyeliminowanie tego typu nieporozumień oraz umożliwienie klientom usprawnienia tych procesów i zwiększenia wydajności. Z naszego doświadczenia wynika, że wykorzystanie jednego zespołu do przeprowadzenia całego procesu rekrutacji lub zarządzania pracownikami daje korzystniejsze rezultaty i lepsze wyniki.

Jedną z największych korzyści płynących ze współpracy z nami jest to, że musisz komunikować się tylko z jedną agencją, zamiast koordynować działania kilku agencji. Jeśli nawiążesz współpracę z Randstad, główną osobą do kontaktu będzie konsultant, który pracuje codziennie w Twojej lokalizacji. Te usługi świadczone na miejscu dodają dodatkowy poziom wygody i skuteczności, którego nie znajdziesz nigdzie indziej.

Dodatkowo bezpośrednia wiedza, jaką nasi konsultanci pozyskują w wyniku pracy na miejscu, ramię w ramię z pracownikami, umożliwia Randstad obsadzenie nawet najtrudniejszych stanowisk i skuteczne zarządzanie trudnymi strukturami kadrowymi, takimi jak pracownicy tymczasowi zatrudniani długoterminowo.

Nasz zespół Randstad Inhouse pomógł ostatnio globalnemu producentowi walizek zbudować skuteczny model długoterminowego zatrudniania pracowników tymczasowych, który umożliwił mu zredukowanie rotacji, zmniejszenie liczby nadgodzin i poprawę wskaźnika realizacji zamówień bez szkody dla kultury firmy. Dowiedz się więcej o tym, jak Randstad udało się tego dokonać, pobierając case study.

pobieram
o autorze
Joanna Skoropacka
Joanna Skoropacka

Joanna Skoropacka

process manager w randstad polska

bądź na bieżąco z najnowszymi wiadomościami, trendami i raportami dotyczącymi rekrutacji i rynku pracy.

zapisz się