Miejscowe obostrzenia, zamknięte granice i zakłócenia w produkcji miały szczególnie duży wpływ na logistykę i powodowały efekt domina odczuwalny w całej branży. Do przetrwania w obecnych warunkach i wykorzystania wszelkich nadchodzących możliwości firmy potrzebują maksymalnie wydajnych i niezawodnych procesów HR. Oto pięć przykładów tego, w jaki sposób współpraca z dedykowanym partnerem HR może pomóc osiągnąć te cele i stawić czoła bieżącym wyzwaniom:

przekazanie obowiązków związanych z HR

Firmy z branży logistycznej mogą wiele zyskać, zlecając doświadczonemu partnerowi najbardziej wymagające i czasochłonne zadania związane z obszarem HR. Oprócz zmniejszenia obciążenia pracą i poziomu stresu pracownicy zyskają więcej czasu na skupienie się na podstawowej działalności i realizowanie celów biznesowych firmy.

Pracodawcy mogą mieć wątpliwości co do współpracy z zewnętrznym partnerem HR ze względu na koszty. Istnieje jednak wiele przykładów na to, że takie podejście pozwala wręcz zaoszczędzić pieniądze poprzez zwiększenie wydajności (patrz punkt piąty).

Jeżeli chcesz odnieść sukces w wyjątkowym środowisku branży logistycznej, uzyskując jak najwięcej od swoich pracowników, to czas na konsultację ze specjalistą usług HR.

pobieram
jak partner hr może pomóc firmom logistycznym odnieść sukces
jak partner hr może pomóc firmom logistycznym odnieść sukces

optymalizacja kosztów

Dla wielu firm skoncentrowanych jednym z priorytetów jest kontrolowanie kosztów. Współpraca z zewnętrznym partnerem HR może wydawać się jedynie kolejnym wydatkiem, jednak w rzeczywistości może pozwolić zaoszczędzić pieniądze poprzez zwiększenie wydajności w całym obszarze HR.

Optymalizacja procesów związanych kadrami może pozwolić zaoszczędzić pieniądze poprzez:

  1. zmniejszenie kosztów nadgodzin dzięki lepszym narzędziom do zwiększania wydajności zespołu pracowników zgodnie ze zmieniającym się popytem;
  2. zapobieganie wysokiej rotacji, ponieważ silniejsza identyfikacja oraz sprawniejsze wdrażanie i szkolenie kandydatów pozwalają zmniejszyć ryzyko ich odejścia;
  3. minimalizację spadku produktywności w przypadku nieobecności lub urlopu dotychczasowych pracowników;
  4. wykorzystanie utalentowanych pracowników tymczasowych w przypadku zapotrzebowania krótkoterminowego, bez wysokich kosztów stałego zatrudnienia.

elastyczność

Firmy logistyczne działają w zmiennych i nieprzewidywalnych warunkach. Aby odnieść sukces w tym środowisku, niezbędne są elastyczne procesy w obszarze HR i właściwe planowanie pracy. Pracodawcy muszą szybko reagować na tendencje rynkowe, niezależnie od tego, czy chodzi o powiększenie zespołu w celu sprostania nagłemu wzrostowi popytu czy o zmniejszenie wydajności podczas sezonowych lub niespodziewanych okresów przestoju.

Elastyczne podejście do zatrudniania może pomóc w odniesieniu sukcesu w tych warunkach. Współpraca z wyspecjalizowaną firmą HR pozwala na zatrudnienie pracowników tymczasowych - grupy pracowników, której znaczenie obecnie rośnie.

Ponadto możesz odnieść korzyści wynikające z rozwiązań personalizowanych, takich jak narzędzia do planowania zmian, które mogą okazać się szczególnie istotne w najbardziej pracowitych okresach.

szybka realizacja

Obecnie w obliczu nieoczekiwanych, niepowtarzalnych możliwości kluczowe znaczenie ma umiejętność szybkiego reagowania. Nie zawsze jest to łatwe, jeżeli ponosi się pełną odpowiedzialność za obszar HR w swojej firmie bez jakiejkolwiek pomocy z zewnątrz.

Jeżeli potrzebujesz pracowników od zaraz – zarówno stałych, jak i tymczasowych – zlecenie na zewnątrz kluczowych zadań, takich jak identyfikowanie kandydatów, prowadzenie rozmów kwalifikacyjnych i wdrażanie do pracy, może pozwolić Ci znaleźć potrzebne osoby w jak najkrótszym czasie.

Wsparcie ze strony partnera HR może być szczególnie cenne, jeżeli mierzysz się z wyjątkową sytuacją, taką jak konieczność uzyskania pozwoleń na pracę dla pracowników migrujących albo przeprowadzenia spersonalizowanego szkolenia na dane stanowisko.

zaangażowanie ludzi

Wymogi dotyczące zachowania dystansu fizycznego w związku z COVID-19 doprowadziły do wzrostu wykorzystania pracy zdalnej i technologii umożliwiających kontakt pomiędzy pracownikami a przełożonymi i współpracownikami.

Mniejsze przedsiębiorstwa w branżach takich jak logistyka, które preferują kontakt bezpośredni, mogą nie być do końca zadowolone z przejścia na narzędzia i procesy cyfrowe.

Randstad rozumie znaczenie równowagi między technologią a czynnikiem ludzkim w rekrutacji i uwzględnia je w strategii Tech&Touch stanowiącej element naszej tożsamości marki. Korzystamy z technologii tam, gdzie przynosi to korzyści, ale staramy się również być dla naszych klientów partnerem, który pozostaje człowiekiem.

Jeżeli chcesz odnieść sukces w wyjątkowym środowisku branży logistycznej, uzyskując jak najwięcej od swoich pracowników, to czas na konsultację ze specjalistą usług HR.

pobieram
o autorze
randstad polska
randstad polska

Zespół Randstad Polska

human forward.

bądź na bieżąco z najnowszymi wiadomościami, trendami i raportami dotyczącymi rekrutacji i rynku pracy.

zapisz się