Pracownicy tymczasowi mogą mieć kluczowe znaczenie w realizacji celów produkcyjnych. Firmy potrzebują elastyczności, a dostęp do odpowiedniej liczby pracowników tymczasowych pozwala zachować ciągłość działania. Bez tego producenci mogą mieć trudności z szybkim reagowaniem na gwałtownie zmieniające się zapotrzebowania biznesowe.

cztery kwestie, które mogą Ci pomóc ograniczyć rotację pracowników

staffing - three people one in the front in various color combinations. Please use the background color as indicated in the file name.

jak zatrzymywać pracowników tymczasowych produkcji?

pobierz

Niedobór wykwalifikowanych pracowników stanowi nieustanne wyzwanie dla wielu pracodawców. To sprawia, że ograniczenie rotacji stało się równie istotne, co pozyskiwanie nowych osób. Aby być postrzeganym, jako atrakcyjny pracodawca, który jednocześnie dba o lojalność pracowników powinieneś opracować dla nich przekonujący pakiet korzyści oraz zapewnić im pozytywne doświadczenie z podróży z Twoją marką pracodawcy. Chociaż konkurencyjne wynagrodzenie zawsze ma istotne znaczenie dla utrzymania pracownika, to warto wziąć pod uwagę także inne kwestie.

895.jpg
895.jpg

dostosowanie wynagrodzenia do oczekiwań

Wielu pracowników produkcji zmienia pracę, gdy otrzyma niewielką podwyżkę. Według badania 43% producentów w Stanach Zjednoczonych deklaruje roczną rotację na poziomie co najmniej 20%. Wynagrodzenia za nadgodziny albo praca na dodatkowych zmianach może stanowić silną zachętę. Dlatego też w swoich działaniach warto uwzględniać różne sposoby, które sprawią, że wynagrodzenie będzie odpowiednio dostosowane do osób poszukujących zatrudnienia.

dostosowanie stanowiska do umiejętności

Czy utalentowani pracownicy tymczasowi opuszczają Twoją firmę po krótkim czasie, a może wracają do niej, gdy pojawiają się kolejne zlecenia? Odpowiedź na to pytanie często zależy od tego, czy stanowisko jest dopasowane do umiejętności danej osoby. Pracownik może czuć się nadmiernie albo niedostatecznie wykwalifikowany. To z kolei może przełożyć się spadek motywacji i mniejszą satysfakcję z wykonywanej pracy.

Do takiej sytuacji może doprowadzić chociażby nieodpowiednio przygotowany opis stanowiska. Niezależnie jednak od przyczyn staraj się zarządzać oczekiwaniami już na etapie zatrudniania. Sprawdź, czy w publikowanych ofertach pracy prezentowany jest rzetelny opis. W sposób przejrzysty przedstaw kulturę organizacyjną, polityki i środowisko pracy.

To tylko część kwestii, które warto wziąć pod uwagę w Twojej firmie. Na co jeszcze zwrócić uwagę, aby istotnie ograniczać rotację? Pobierz na przewodnik.

staffing - three people one in the front in various color combinations. Please use the background color as indicated in the file name.

jak zatrzymywać pracowników tymczasowych produkcji?

pobierz
o autorze
randstad polska
randstad polska

Zespół Randstad Polska

lider branży hr

bądź na bieżąco z najnowszymi wiadomościami, trendami i raportami dotyczącymi rekrutacji i rynku pracy.

zapisz się